Eiropas Savienības līderi spriedīs par ārlietām

Eiropas Savienības (ES) līderi un dalībvalstu vadītāji 1. un 2.oktobrī Briselē apspriedīs jautājumus, kas ir saistīti ar ārpolitiku un bloka ekonomiku. Samita pirmā diena būs veltīta ārpolitikai, tostarp notikumiem Baltkrievijā. Pagaidām nav skaidrs, vai sanāksmes laikā ES dalībvalstu vadītāji beidzot apstiprinās sankcijas pret Baltkrievijas augstākajām amatpersonām.

Eiropas Savienības līderi spriedīs par ārlietāmUldis Ķezberis

ES līderi un dalībvalstu vadītāji pirmo reizi kopš jūlija tiksies klātienē, lai runātu par bloka aktuālajiem izaicinājumiem.

Sanāksmes ievadā klātesošie diskutēs par ES un Ķīnas attiecībām. ES vēlas sadarboties ar Ķīnu cīņā pret koronavīrusu Covid-19 un klimata pārmaiņām. Vienlaikus bloks uzstāj uz vienlīdzīgākām ekonomiskajām attiecībām.

Paredzēts runāt arī par situāciju Baltkrievijā, kur turpinās varas sankcionēta izrēķināšanās ar miermīlīgiem protestētājiem.

Dalībvalstu līderi varētu apstiprināt sankcijas pret Baltkrievijas vadošajām amatpersonām, ja vien savu pozīciju būs mainījusi Kipra.

Nikosija līdz šim uzstāja, ka jebkādas sankcijas pret Minsku ir jāsasaista ar sankcijām pret Turciju.

Dienas noslēgumā paredzēto vakariņu laikā ES līderi apspriedīs situāciju Vidusjūras austrumos un bloka dalībvalstu Kipras un Grieķijas konfliktu ar Turciju par potenciālo dabas gāzes iegulu apguvi reģionā.

ES samitam vajadzēja norisināties pirms nedēļas, bet to pārcēla pēc tam, kad ES Padomes prezidents Šarls Mišels devās pašizolācijā, jo vienam no viņa miesassargiem bija pozitīvs Covid-19 tests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti