Panorāma

Gausi izmeklē vardarbību pret bērniem

Panorāma

Pāvestam Franciskam noadītas krāšņas zeķes

Briti sola reaģēt uz iejaukšanos Saeimas vēlēšanās

Briti sola reaģēt uz iespējamu iejaukšanos Saeimas vēlēšanās

Apvienotās karalistes mediju uzraugs “Ofcom” paudis gatavību operatīvi reaģēt uz Lielbritānijā reģistrēto, bet Latvijā raidošo kanālu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem. 

Līdzšinējā pieredze gan liecina, ka lielās noslodzes dēļ katra gadījuma izvērtēšanai britu regulatoram nepieciešams aptuveni gads. 

Britu mediju uzrauga “Ofcom” vērtēšanā šobrīd ir divi Latvijā raidošā “NTV Mir Baltic” sižeti no aprīļa sākuma. Mūsu mediju uzraugs tajos konstatējis būtiskus pārkāpumus, bet, tā kā kanāls reģistrēts Lielbritānijā, nācās vērsties pie britu regulatora. 

“Bija runa par sižetiem, kuros bija atspoguļots politiski ļoti jūtīgais jautājums par Skripaļa saindēšanu,” skaidroja NEPLP Stratēģiskās attīstības un uzraudzības departamenta vadītājs Uldis Lielpēters.

Abi sižeti veidoti aptuveni mēnesi pēc Lielbritānijā notikušās bijušā Krievijas izlūkdienestu virsnieka Sergeja Skripaļa saindēšanas. Tajos britu policijai pārmesta noslēpumaina un nepilnīga izmeklēšana, kā arī pausts, ka visi Skripaļa lietā Krievijai veltītie pārmetumi ir tikai provokācija.  

“Liela daļa no tā, par ko šobrīd runā, ir britu žurnālistu halucināciju augļi, kas radušies no informācijas bada,” apgalvoja “NTV Mir Baltic”. 

NEPLP pie britu regulatora vērsās 19. aprīlī un jau nākamajā dienā saņēma atbildi, ka ir ierosināta lieta, tiesa, tās skatīšana turpinās vēl šobrīd.

Lietas skatīšanas ilgums rada bažas par to, cik operatīvi britu regulators reaģētu uz atsevišķu krievu valodā raidošo kanālu mēģinājumu ietekmēt Saeimas vēlēšanu iznākumu. Salīdzinājumam, kad 2012. gadā Latvijas mediju uzraugs ziņoja par “NTV Mir” un “Rentv” kanālu mēģinājumu ietekmēt valodu referenduma iznākumu, “Ofcom”  konstatēja virkni pārkāpumu un izteica kanāliem brīdinājumu, bet 

“Tajā brīdī, kad tika šis fakts konstatēts, referendums jau bija noticis,” atzina Lielpēters. 

Pirms šīm vēlēšanām jau preventīvi esam “Ofcom” aicinājuši pievērst šiem kanāliem īpašu uzmanību, un britu uzraugs esot aicinājis kanālu turētāju precīzi ievērot Latvijas likumdošanu. 

“Mēs visas "Ofcom" iesniegtās sūdzības uztveram nopietni un stingri īstenojam apraides noteikumus,” apliecinājuši briti. 

““Ofcom” arī nenoliedz, ka uzraudzīt medijus krievu valodā viņiem ir sarežģīti, jo pietrūkst cilvēku kapacitāte, kas spēj monitorēt saturu krievu valodā, tāpēc aicināja gan mūsu mediju uzraugu, gan Latvijas sabiedrību kopumā būt pašiem ļoti aktīviem,” teica Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde (“Nacionālā Apvienība”), kura tikusies ar britu mediju uzraugiem klātienē. 

“Kā “Ofcom” cilvēki arī atzīmēja šodien, jebkurš pilsonis var iesniegt sūdzības,“ uzsvēra Latvijas Republikas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže.

Kā norāda Latvijas mediju uzraugs, kontaktēšanās ar britu regulatoru notiek nepārtraukti un viņi solījuši operatīvu rīcību priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu gadījumā.

“Es nevaru abtildēt "Ofcom" vietā, bet esmu pārliecināts, ka viņi izdarītu visu iespējamo, lai tas būtu, cik vien var, ātri,” teica Lielpēters.  

Pagaidām gan priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumi Lielbritānijā reģistrētajos, bet Latvijā raidošajos kanālos nav konstatēti.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt