Avoti: Ungārija pieprasījusi atbrīvot no sankcijām trīs Krievijas oligarhus, arī Pjotru Avenu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ungārija draudējusi nobloķēt vairāku pret Krieviju vērsto Eiropas Savienības (ES) sankciju atjaunošanu, ja no "melnā saraksta" netiks izsvītroti trīs oligarhi – Ališers Usmanovs, Viktors Rašņikovs un Pjotrs Avens, kuram ir arī Latvijas pilsonība, ziņo avoti diplomātu aprindās.

"Melnajā sarakstā" iekļauti vairāk nekā 1000 cilvēki, kuriem aizliegts iebraukt ES un iesaldēti ES esošie līdzekļi.

Eiropas Savienība gatavojas šo sarakstu paturēt spēkā vēl uz sešiem mēnešiem.

ES sūtņi gatavojas apspriest šo jautājumu trešdien. Sankcijas jāatjauno līdz 15. septembrim, lai tās nezaudētu spēku.

"Melnajā sarakstā", par kura pagarināšanu jālemj vienbalsīgi, pašlaik ir 1217 personas un 108 iestādes un organizācijas.

Usmanovs un Avens tika iekļauti šajā sarakstā februāra beigās.

ES oficiālajā žurnālā Usmanovs tiek dēvēts par "prokremlisku oligarhu ar īpaši ciešām saitēm ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu". Viņš tiek dēvēts par vienu no "Putina iecienītākajiem oligarhiem" un tiek uzskatīts par prezidenta biznesa lietu kārtotāju.

Realizējot sankcijas, jau konfiscēta ar Usmanovu saistīta jahta 600 miljonu ASV dolāru vērtībā. Usmanovs nesekmīgi mēģinājis apstrīdēt šīs sankcijas Eiropas Savienības Tiesā.

ES norāda, ka Avens "ir viens no aptuveni 50 bagātajiem Krievijas uzņēmējiem, kuri regulāri tiekas ar Vladimiru Putinu Kremlī. Viņš nedarbojas neatkarīgi no prezidenta prasībām."

Rašņikovam sankcijas tika piemērotas martā. Brisele raksturo viņu kā "vadošo Krievijas oligarhu, kurš ir Magņitogorskas metalurģiskā kombināta (MMK) īpašnieks un direktoru padomes priekšsēdētājs. MMK ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Krievijā."

Papildus šo trīs oligarhu atbrīvošanai no sankcijām Ungārija arī vēlas atļauju palīdzības organizācijām kārtot darījumus ar vairākām Krievijas bankām, kam piemērotas sankcijas, atklāja avoti diplomātu aprindās.

Briselē izskanējuši minējumi, ka Ungārija izmanto sankciju atjaunošanu kā sviru, lai panāktu, ka EK apstiprina ES finansējumu, kas līdz šim aizturēts bažās par likuma varas ievērošanu Ungārijā.

KONTEKSTS:

Eiropas Savienības sankcijas par Krievijas iebrukumu Ukrainā ir skārušas ne tikai Krievijas politiķus un amatpersonas, bet arī oligarhus. Latvijā zināmākais no tiem ir Pjotrs Avens, latviešu strēlnieka mazdēls, kurš pirms dažiem gadiem saņēma Latvijas pilsonību līdz galam neizprotamā procesā. Latvijā ar viņu ir saistīts daudz lietu – labdarības fonds "Paaudze", mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala", iecere veidot muzeju Rīgā – līdz ar to daudz ir arī ar Avenu saistītu īpašumu. Tomēr ar to iesaldēšanu Latvijai neveicas tik ātri kā ar Triju Zvaigžņu ordeņa atņemšanu, ziņoja LTV  raidījums "De facto".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti