ANO: Pasaule nedrīkst aizmirst Afganistānas sievietes un bērnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules sabiedrība nedrīkst aizmirst Afganistānas sieviešu un bērnu smago likteni, neraugoties uz citām starptautiskajām krīzēm, pirmdien pavēstīja Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO), apritot gadam, kopš Afganistānā pie varas atgriezušies talibi.

Afganistānas iedzīvotāji dzīvo smagos apstākļos, un 95% nesaņem pietiekamu uzturu, paziņojumā norādīja ANO Iedzīvotāju fonda izpilddirektore Natālija Kanema.

"Pasaulei pieredzot vairākas krīzes, kas pārklājas, mēs nedrīkstam aizmirst Afganistānas sievietes un meitenes. Kad netiek ievērotas sieviešu un meiteņu pamattiesības, zaudējam mēs visi," uzsvēra Kanema, atgādinot, ka pastāvīgi mazinās sieviešu piekļuve izglītībai un veselības aprūpei.

"Gadu pēc tam, kad talibi pārņēma varu Afganistānā, valsts turpina ciest dziļās ekonomiskās un humānās krīzes sāpes," viņa brīdināja.

"Strauji pieaugušo pārtikas un degvielas cenu dēļ, situāciju smagāku padarot sausumam un Ukrainas karam, 95% iedzīvotāju – un gandrīz visām sieviešu vadītajām mājsaimniecībām - nav pietiekami daudz pārtikas," norādīja Kanema.

KONTEKSTS:

2022. gada 15. augustā apritēja gads, kopš islāmistu grupējums "Taliban" sagrābis Kabulu un varu Afganistānā. Gadu pēc talibu nākšanas pie varas joprojām neviena pasaules valsts islāmistu grupējumu nav atzinusi par oficiālo Afganistānas valdību. Starptautiskā sabiedrība mudina "Taliban" izveidot valdību, kurā ir pārstāvji no dažādām sabiedrības grupām, un ievērot cilvēktiesības un sieviešu tiesības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti