Dienas ziņas

Situācija Mariupolē arvien saasinās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ANO vadītājs apmeklē Buču un Borodjanku

ANO ģenerālsekretārs vizītē Ukrainā vēršas pret kara absurdu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs ceturtdien apmeklēja Kijivas apgabala pilsētas Buču, Borodjanku un Irpiņu, lai pats savām acīm skatītu postu, ko nodarījis Krievijas karaspēka uzbrukums Ukrainai.

Šajās pilsētās vairākas nedēļas saimniekoja okupantu karaspēks, kas nogalinājis simtiem civiliedzīvotāju. Ar kara noziegumu izmeklēšanu nodarbojas gan Ukrainas, gan starptautiskie izmeklētāji, arī Starptautiskā krimināltiesa (SKT).

Gutērrešs aicinājis Krieviju sadarboties ar SKT, bet ne Krievija, ne Ukraina nav pievienojušās līgumiem, kas regulē SKT darbību.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs apmeklē Krievijas uzbrukumā izpostīto Ukrainas pilsētu Borodj...
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs apmeklē Krievijas uzbrukumā izpostīto Ukrainas pilsētu Borodjanku

Gutērrešs vizītes laikā uzsvēra, ka karš pats par sevi ir briesmīgākais noziegums.

“Es iedomājos, ka mana ģimene ir vienā no šīm mājām, kas tagad ir iznīcinātas un melnas. Es redzu, kā manām mazmeitiņām panikā nākas bēgt. 21. gadsimtā karš ir absurds. Karš ir ļaunums. Karš nedrīkst būt pieļaujams 21. gadsimtā,” uzsvēra ANO ģenerālsekretārs.

ANO vadītājs apmeklēja arī Bučas baznīcu, pie kuras pēc okupantu aiziešanas atklāts masu kaps.

"Civiliedzīvotāji vienmēr maksā visaugstāko cenu. Šajās ēkās dzīvoja nevainīgi civiliedzīvotāji. Viņi maksāja visaugstāko cenu par karu, par kurā viņi nemaz nebija piedalījušies. Un tas ir jāatceras ikvienam visā pasaulē – visur, kur notiek karš, civiliedzīvotāji maksā visaugstāko cenu," secina Gutērrešs.

ANO ģenerālsekretārs ceturtdien tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Viens no sarunu tematiem bija ANO iespējamā līdzdalība centienos panākt civiliedzīvotāju evakuāciju no Krievijas uzbrukumā izpostītās Mariupoles pilsētas.

"Mēs darām visu iespējamo, lai evakuētu cilvēkus no "Azovstaļ" rūpnīcas Mariupolē," teica Gutērrešs. Zelenskis tikmēr izteica cerību, ka būs iespējams atbloķēt "Azovstaļ" rūpnīcu un glābt arī iesprostotos ukraiņu karavīrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti