Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Sarunas par brīvību

ANO: Bēgļu skaits pasaulē pārsniedzis 100 miljonus

ANO: Bēgļu skaits pasaulē pārsniedzis 100 miljonus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bēgļu skaits pasaulē pārsniedzis 100 miljonus, ziņoja Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). Dramatiskākā situācija pēdējo 70 gadu laikā izveidojusies Krievijas karaspēka postītajā Ukrainā.  

ANO bēgļu lietu aģentūra informēja, ka  pēdējo 10 gadu laikā bēgļu skaits pasaulē divkāršojies. Vēl pagājušā gada beigās patvērumu kara, vardarbības, vajāšanas un cilvēktiesību pārkāpumu dēļ meklēja apmēram 89 miljoni cilvēki, bet Krievijas iebrukums Ukrainā radīja jaunu bēgļu vilni. Vardarbība un konflikti pieaug arī citās pasaules daļās, it īpaši Āfrikas Sahela reģionā, Etiopijā un Mjanmā. 

Pasaules Bankas eksperti konstatējuši, ka vidējas vai augstas intensitātes konflikti ir 23 valstīs, kuru kopējais iedzīvotāju skaits pārsniedz 850 miljonus. Papildu problēmas rada pārtikas trūkums, inflācija un klimata krīze. 

ANO augstais komisārs bēgļu lietās Filipo Grandi brīdinājis, ka šī “briesmīgā tendence” turpināsies, ja starptautiskā sabiedrība nerīkosies, lai atrisinātu konfliktus un rastu ilgstošus risinājumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti