Kirgizstānā rosina mainīt valsts karogu, lai tas neatgādinātu saulespuķi

Kirgizstānas parlaments pirmajā lasījumā atbalstījis likumprojektu, kas paredz veikt nelielas izmaiņas šīs Vidusāzijas valsts karogā. Deputāti ierosina iztaisnot karogā attēlotās saules starus, lai tie nelīdzinātos saulespuķei.

Kirgizstānas karogs tika apstiprināts 1992. gadā, neilgi pēc valsts neatkarības pasludināšanas. Karogā uz koši sarkana fona attēlota dzeltena saule. Šo simbolu var uztvert arī kā tunduku: atvērumu tradicionālās kirgīzu jurtas jumtā, pa kuru, no rīta pamostoties, kirgīzi ieraudzīja debesis un sauli.

Saulei ir 40 staru, kas līdz šim bijuši izliektā formā. Taču daudzi kirgīzi uzskata, ka valsts karogā attēlotā saule tādējādi pārāk līdzinās saulespuķei.

Kirgīzu kultūrā saulespuķei nereti tiek piedēvēta negatīva nozīme, jo ar to apzīmē pakļāvīgus cilvēkus, kas lokās visiem vējiem līdzi, līdzīgi kā vējrādis Rietumu kultūrā, norāda "Reuters".

Tādēļ deputāti ierosina iztaisnot saules starus. Šo priekšlikumu atbalstījis arī Kirgizstānas prezidents Sadirs Džaparovs.

Piedāvātais valsts karoga variants paredz, ka turpmāk Kirgizstānas karogā saule būs ar taisniem star...
Piedāvātais valsts karoga variants paredz, ka turpmāk Kirgizstānas karogā saule būs ar taisniem stariem

Izskanējis arī ierosinājums palielināt karogā attēloto tunduka zaru skaitu no trim uz četriem, jo tunduks ar četriem zariem esot raksturīgs bagāto kirgīzu jurtām, bet nabagiem jāiztiek ar trim zariem.

Kirgizstānas sabiedrībā gan nav vienprātības par šīm izmaiņām, jo daudzi uzskata, ka parlamenta deputātiem jānodarbojas ar svarīgākām lietām, nevis valsts karoga pārzīmēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti