Kijivas Pečeru lavras klosteri pārveidos par muzeju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Simtiem ticīgo trešdien pulcējušies Kijivas Pečeru lavras dievnamā, kur noticis pēdējais dievkalpojums Maskavas patriarhātam lojālās Ukrainas pareizticīgās baznīcas garīdznieku vadībā. Ukrainas valsts nolēmusi pārņemt šo ēku kompleksu savā kontrolē.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes vadītājs Oleksijs Danilovs skaidro, ka turpmāk Kijivas Pečeru lavra būs valsts nozīmes muzeja komplekss, kurā varēs notikt arī dievkalpojumi.

11. gadsimtā dibinātais Pečeru lavras klosteris ir viena no galvenajām pareizticīgo svētvietām Austrumeiropā.

Taču kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā tas nokļuvis arī politisko cīņu centrā, jo klosterī darbojās tā Ukrainas pareizticīgās baznīcas daļa, kas palikusi uzticīga Maskavas patriarhātam.

Kā zināms, Maskavas patriarhāts ar patriarhu Kirilu priekšgalā atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Ukrainas varasiestādes vēsta, ka daļa pareizticīgo garīdznieku darbojušies pret Ukrainas valsti, izplatot "krievu pasaules" ideoloģiju.

Pagājušā gada nogalē Ukrainas Drošības dienests veica kratīšanas vairākos ar Maskavas patriarhātu saistītos klosteros, tostarp pie mūkiem Kijivas Pečeru lavrā.

Toreiz tika ziņots, ka  Pečeru klosterī un citās ar baznīcu saistītās iestādēs konfiscēta prokrieviska literatūra un propagandas materiāli, kas izmantoti semināros un baznīcas skolās, kā arī skaidra nauda. Tikuši nopratināti desmitiem cilvēku.

Toreiz reidi  sākās pēc kāda novembra dievkalpojuma Pečeru klosterī, kur Maskavas patriarhāta ukraiņu pareizticīgo priesteris tika nofilmēts runājam par Krievijas "atmodu".

Pečeru lavras klosteris pieder Ukrainas valstij, un tā paziņojusi, ka ar trešdienu pārtrauc nomas līgumu ar Maskavas patriarhāta Ukrainas pareizticīgo baznīcu, kas lavrā uzturējusies līdz šim.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes vadītājs Danilovs norāda, ka Pečeru lavra ir valstij piederošs muzejs, bet valdība negrasās iejaukties baznīcas lietās.

Viņš apgalvo, ka "nevienu aiz kājām no klostera nevilks ārā", viss notiks likumā paredzētā kārtībā.

"Darbosies valsts iestāde, muzeju komplekss "Kijivas Pečeru lavra". Tur notiks dievkalpojumi, bet pēc mūsu valsts likumiem, nevis mākslīgiem veidojumiem, kas lielā skaitā izveidoti ārpus mūsu valsts likumiem," vēsta Danilovs.

"Viņi apgalvo, ka neesot saistīti ar Maskavu, bet Maskavas pops Gundjajevs [patriarhs Kirils] sāk mācīt mūs dzīvot. Mums šķita, ka viņi ir attiecībās ar Dievu, bet izrādījās, ka viņi ir attiecībās ar FSB [Krievijas Federālo drošības dienestu]," spriež Danilovs.

Krievijas propagandas mediji tikmēr izmanto šo situāciju, lai izplatītu vēstījumu, ka "Ukrainā valdošais režīms sācis pareizticīgo vajāšanu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti