Medijs: Kara gaitu Ukrainā tai par labu var pagriezt tikai trīs veidu ieroči

Ukrainai tās karā ar Krieviju joprojām kritiski trūkst artilērijas munīcija. Savukārt pēdējā laika Krievijas masveidīgie raķešu un aviobumbu uzbrukumi Ukrainas pilsētām vēl vairāk aktualizējuši nepieciešamību arī pēc plašāka pretgaisa aizsardzības sistēmu skaita. Tikmēr partneri turpina meklēt veidus, kā atbalstīt Ukrainu.

Medijs: Kara gaitu Ukrainā tai par labu var pagriezt tikai trīs veidu ieroči
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Medijs "The Telegraph", analizējot situāciju Ukrainā, raksta, ka kara gaitu Kijivai par labu var pagriezt trīs veidu ieroči. Viens no ieroču veidiem ir bruņutehnika, un te runa esot par tankiem un bruņumašīnām.

Šādas tehnikas esamība līdz ar dažādiem ieguvumiem ļauj samazināt mirušo un ievainoto skaitu, un dzīvā spēka resurss Ukrainai ir ļoti būtisks.

Savukārt otrs ieroču veids, šobrīd akūti nepieciešamais, ir artilērijas šāviņi. Un pirmajos 18 mēnešos tieši ASV, kas tagad iekšpolitisku ķildu dēļ kavējas ar atbalsta sniegšanu, bija galvenā artilērijas munīcijas piegādātāja Ukrainas vienībām.

Vācijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka valsts nodos Ukrainai 10 tūkstošus artilērijas munīcijas vienību un tam vajadzētu notikt tuvākajās dienās. Munīcija tiks ņemta no Bundesvēra arsenāla. Turpinās arī darbs pie Čehijas iniciatīvas munīcijas iegādei, meklējot visus nepieciešamos finansiālos līdzekļus. Tikmēr karavīriem frontē pagaidām diemžēl nākas iztikt ar to, kas ir.

Lielbritānijā dzīvojošais izraēliešu izcelsmes karavīrs Araija ben Jehuds, kurš jau kopš pilna mēroga kara sākuma pievienojies starptautiskajam leģionam, kas karo Ukrainā, norāda, ka situācija frontē ir smaga un munīcijas trūkums nozīmē arī vairāk ievainoto un mirušo.

"Es nedomāju, ka ārpus konflikta cilvēki pilnībā izprot, kas te notiek, par munīcijas trūkumu…

Tā ir elle zemes virsū. Attiecība starp ienākošās un izejošās munīcijas apjomu ir milzīga. Mēs runājam par attiecību 2 pret 18, uz katrām divām artilērijas vienībām, ko izšaujam, pretī saņemam 18.

Tas izmaina mūsu darbu. Pirms novembra teju viss mans darbs bija uzbrukt krievu līnijām un ierakumiem. Tagad tā ir aizsardzība. Ievainotie un mirušie bija arī pirms novembra, bet pēc tam, līdz ar munīcijas trūkumu, to skaits ir ievērojami pieaudzis," sacīja Jehuds.

Aģentūra "Bloomberg" vēstīja, ka ASV šobrīd piedalās sarunās ar Turciju, lai palielinātu sprāgstvielu iepirkumus no Ankaras. Tādējādi ASV cer veicināt artilērijas šāviņu ražošanu.

Atsaucoties uz vārdā nenosauktām amatpersonām, aģentūra raksta, ka sprāgstvielu piegādes būtu izšķirošas NATO standarta 155 mm šāviņu ražošanā un potenciāli varētu trīskāršot ražošanu.

Bet Francijas aizsardzības ministrs Sebastjans Lekorns izteicies, ka viņa valdība plāno pārskatīt militāro ražošanu valstī un palielināt jaudas. Francijas galvenā prioritāte esot apbruņot Kijivu ar augsto tehnoloģiju precīzi vadāmām bumbām un modernām artilērijas vienībām.

"The Telegraph" ieskatā Ukrainas trešā lielākā vajadzība ir pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" un tām paredzētās raķetes.

Medijs raksta, ka "Patriot" sistēmu skaita dubultošana vai trīskāršošana varētu palīdzēt ukraiņiem atgūt kontroli pār frontes līniju gaisā, kā arī mainīt satraucošo tendenci ar Krievijas raķešu masīvajiem un asiņainajiem uzbrukumiem Ukrainas pilsētām.

Ukrainas pilsētas apšaudītas arī šonakt. Cietusi, piemēram, Harkiva, Dnipro un Zaporižja. Uz to, ka pretgaisa aizsardzības pastiprināšana šobrīd ir kļuvusi teju tikpat svarīga kā munīcijas nodrošināšana, norāda Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

"Krievija pastiprināja gaisa teroru pret Ukrainu. Tā tikai vienas nedēļas laikā pret Ukrainu palaida 190 dažāda veida raķetes, 140 "Shahed" bezpilota lidaparātus un 700 vadāmās bumbas. Ukrainai steidzami nepieciešama lielāka pretgaisa aizsardzība un pārtvērēji, jo īpaši "Patriot" un citas sistēmas, kas spēj pārtvert ballistiskās raķetes. "Patriot" sistēmas ir pieejamas visā pasaulē. Partneri tās var nodrošināt, ja ir pietiekama politiskā griba, un tam ir jānotiek tagad," teica Kuleba.

Pēdējo nedēļu laikā Krievija ir pastiprinājusi uzlidojumus infrastruktūrai, tai skaitā elektrostacijām, un joprojām cieš arī dzīvojamie rajoni. Īpašas problēmas Ukrainai sagādā Krievijas ballistiskās raķetes un vadāmās aviobumbas, kur talkā būtu jānāk ne tikai lielākam skaitam pretgaisa aizsardzības sistēmu, bet arī iznīcinātājiem F-16, kuri Ukrainas debesīs varētu parādīties šī gada vidū.

ASV "Kara studiju institūta" analītiķu ieskatā Krievijas varas iestādes pēc terorakta pastiprinās savu retoriku par iespējamiem Rietumu un Ukrainas draudiem, lai iegūtu lielāku sabiedrības atbalstu karam Ukrainā.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja un Ģenerālprokuratūra vakar jau paziņoja, ka izskatīs Krievijas Valsts domes aicinājumu izmeklēt Amerikas un Rietumu pret Krieviju vērstu teroraktu finansēšanu un organizēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti