Dienas ziņas

Bērni Kuldīgas novadā gaida pavasari, sējot zaļumus

Dienas ziņas

Uzbrukums ar degmaisījumu Okupācijas muzejam

Navaļnija atraitne: Eiropai jābeidz būt garlaicīgai pret Putinu

Navaļnija atraitne uzrunā EP deputātiem: Lai uzvarētu Putinu, jums jābeidz būt garlaicīgiem

Lai uzvarētu Putinu, jums jābeidz būt garlaicīgiem, uzrunājot Eiropas Parlamenta deputātus, sacīja Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija atraitne Jūlija.

Navaļnija sieva tagad bieži parādās publiski dažādās uzrunās un tikšanās reizēs, kā nekā viņa ir solījusi pārņemt sava vīra iesākto, proti, cīnīties par brīvu Krieviju. Un trešdien viņa ieradās Strasbūrā, lai uzrunātu Eiropas Parlamenta deputātus.

Vēl pirms viņas uzrunas vārdus klātesošajiem sacīja arī Eiropas Parlamenta prezidente Roberta Metsola. 

"Aleksejs Navaļnijs ziedoja savu dzīvi cīņai pret korupciju un par demokrātisku Krieviju. Viņš nepadevās, kad viņu mēģināja noindēt. Viņš nepadevās, kad viņš bija netaisnīgi ieslodzīts. Viņš nepadevās, kad viņa cietumsods tika pagarināts viltus prāvā. Viņš nepadevās pat tad, kad saskārās ar ciešanām un netaisnību. Un arī mēs to nedrīkstam," sacīja Metsola.

"Demokrātija prasa drosmi, un Aleksejs to saprata. Tādēļ viņš atgriezās Krievijā. Daudzi drosmīgie cilvēki, kas izgāja ielās pēc viņa nāves, atkal pierāda autoritārisma trauslumu. Autokrātijas pīlāri vienmēr sagrūst zem korupcijas svara un cilvēku vēlmes dzīvot brīvi. Un, kad tas nenovēršami notiks, tas notiks, pateicoties Alekseja un jūsu ģimenes darbam," teica Metsola.

Pirms Navaļnajas uzstāšanās Eiropas Parlamenta zālē arī tika atskaņots īss piemiņas video Navaļnijam. Viņa atraitne savā uzrunā, runājot par Putinu, norādīja, ka Eiropai ir darīšana nevis ar politiķi, bet gan ar gangsteri.

Viņa atkārtoti norādīja, ka Putinam ir jāatbild par visu, ko viņš ir izdarījis, un vērsa uzmanību uz to, ka Eiropai viņa apstādināšanai ar rezolūcijām un sankcijām nepietiks.

Aleksejs iedvesmoja cilvēkus, neraugoties uz dažādiem šķēršļiem un ierobežojumiem, ko Krievijas prezidents Vladimirs Putins viņam uzlika dzīves laikā, sacīja Navaļnaja.

Piemēram, tad, kad opozicionāram aizliedza uzstāties televīzijā, viņš pievērsās video straumēšanas vietnei "YouTube". Savukārt, kad viņam liedza balsot, viņš izdomāja stratēģiju, kā atņemt vietas Putina partijai, viņa skaidroja.

"Pat atrodoties Putina gulagā, Aleksejam izdevās nodot idejas projektiem, kas Kremlī saceltu paniku," viņa teica.

Opozicionāra atraitne norādīja, ka, lai uzvarētu Putinu, ir jākļūst par novatoru. Viņu nevar ievainot ne ar sankcijām vai rezolūcijām, ne arī pamatojoties uz morāli un noteikumiem.

Jūlija Navaļnaja aicina Eiropas Parlamenta deputātus kļūt par novatoriem, vēršoties pret Putinu
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

"Tā ir atbilde uz jautājumu. Ja jūs patiešām vēlaties uzvarēt Putinu, jums ir jākļūst par novatoru. Un jums ir jābeidz būt garlaicīgiem," viņa teica. "Jūs nevarat kaitēt Putinam ar vēl vienu rezolūciju vai vēl vienu sankciju kopumu, kas neatšķiras no iepriekšējām. Jūs nevarat viņu sakaut, domājot, ka viņš ir principiāls cilvēks, kuram ir morāle un noteikumi."

Savā runā viņa vēlreiz uzsvēra, ka vīra nāvē vainojams ir tieši Krievijas prezidents.

Tāpat viņa teica EP deputātiem, ka viņiem ir jācīnās pret "šo noziedzīgo bandu" [Krievijas eliti], un apgalvoja, ka galvenā nozīme būs nevis diplomātiskām metodēm, bet gan finanšu izmeklēšanai.

Viņa norādīja, ka "desmitiem miljonu krievu" ir pret Putinu un ka viņus nedrīkst vajāt.

Navaļnaja piebilda, ka Putinam ir jāatbild par to, ko viņš ir nodarījis Krievijai, Ukrainai un viņas vīram.

"Putinam ir jāatbild par to, ko viņš ir izdarījis ar manu valsti. Putinam ir jāatbild par to, ko viņš ir nodarījis kaimiņvalstij, miermīlīgai valstij. Un Putinam ir jāatbild par visu, ko viņš ir izdarījis ar Alekseju," viņa sacīja. "Mans vīrs nekad neredzēs, kāda izskatīsies skaistā nākotnes Krievija, bet mums tā ir jāredz. Un es darīšu visu iespējamo, lai viņa sapnis piepildītos, lai ļaunums krīt un pienāk šī skaistā nākotne."

Trešdien arī kļuvis zināms, ka Krievijā ieslodzījumā mirušā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija bēres notiks piektdien Maskavā.

Jūlija Navaļnaja par sava vīra bērēm Krievijā
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

"Es domāju, ka 12 dienu laikā kopš Alekseja slepkavības man būs laiks sagatavoties šai uzrunai. Bet vispirms mēs pavadījām nedēļu, lai iegūtu Alekseja ķermeni un noorganizētu bēres. Tad es izvēlējos zārku un kapsētu. Bēres notiks parīt. Bet es vēl neesmu pārliecināta, vai tās būs mierīgas, vai policija arestēs tos, kas būs atnākuši atvadīties no mana vīra," teica Navaļnaja.

Pēc opozicionāra atraitnes runas EP deputāti viņai pateicās ar stāvovācijām.

"Drosme uzvarēs autokrātiju. Paldies, Jūlija," pēc Navaļnajas uzrunas vietnē "X" rakstīja Eiropas Parlamenta prezidente Roberta Metsola.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde 16. februārī paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša sestdien, 17. februārī, apstiprināja viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību. Tikmēr Kremļa oponenti, kas pametuši Krieviju, ir tiešāki – Navaļnija nāvi sauc par slepkavību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti