Panorāma

Intars Busulis prezentē jauno albumu

Panorāma

ES vēl nevienojas par 50 miljardiem eiro Ukrainai

Džonsons: Atbalsts Ukrainai un Izraēlai jāskata atsevišķi

ASV parlamenta jaunais spīkers: Prioritāte ir atbalsts Izraēlai, nevis Ukrainai

Šonedēļ amatā ievēlētais ASV Pārstāvju palātas spīkers Maiks Džonsons paudis skepsi par papildu finansējuma piešķiršanu Ukrainai, uzsverot, ka vispirms jāpalīdz Izraēlai.

ASV prezidents Džo Baidens ir pieprasījis Kongresam atbalstīt vairāk nekā 100 miljardus dolāru vērtu drošības paketi, no kuras 61 miljards paredzēts Ukrainai, bet 14 miljardi Izraēlai.

Taču jaunais spīkers Džonsons un daudzi citi republikāņi uzskata, ka šī palīdzība būtu jānodala. Atbalsts Izraēlai esot vajadzīgs jau tūlīt, bet, pirms sniegt papildu līdzekļus Ukrainai, nepieciešams rūpīgāk izvērtēt šādas palīdzības pamatojumu.

Džonsonam neesot skaidra ASV stratēģija attiecībā uz Ukrainu.

"Mēs nepametīsim Ukrainu, bet mums ir atbildība pret amerikāņu nodokļu maksātāju naudu un mums jānodrošina, ka Baltais nams cilvēkiem sniedz caurskatāmību šiem dolāriem.

Un mēs gribam zināt, kāds ir mērķis, kāds ir atrisinājums Ukrainai – Baltais nams nav to atklājis," spriež Džonsons.

Džonsons kara sākumā stingri nosodīja Krievijas agresiju un atbalstīja visu ASV sniegto atbalstu Ukrainas cīņā ar to, taču šogad kopā ar citiem republikāņiem balsojis pret papildu finansiālo palīdzību, norādot, ka šos līdzekļus var labāk iztērēt pašu mājās.

Jaunais spīkers gada sākumā arī izteicās, ka amerikāņu nodokļu maksātāji, kas Ukrainai nosūtījuši jau simt miljardu dolāru, ir pelnījuši lielāku pārskatāmību attiecībā uz to, kā Ukrainas valdība tērē šos resursus.

Jaunais spīkers pārstāv Republikāņu partijas galējo spārnu un ir eksprezidenta Donalda Trampa atbalstītājs. Jauno amatu viņš ieguvis sarežģītā laikā.

"Džonsons stājas amatā laikā, kad pasaulē notiek vairāki kari, kuros ASV ir liela loma," norāda aģentūras "Associated Press" žurnāliste Farnuša Amiri.

"Baltais nams pieprasījis papildu atbalstu Ukrainai, bet viņš un citi republikāņi vilcinājušies to sniegt. Viņi bijuši ļoti kritiski par to, cik daudz ASV jau tam iztērējušas. Un, kas svarīgākais, viņi vēlas nekavējoties sniegt palīdzību Izraēlai, kuru redz kā savu ilgstošāko sabiedroto."

Šie jautājumi izraisījuši šķelšanos arī pašu republikāņu vidū. Vairāki republikāņu senatori Kongresā iesnieguši atsevišķu likumprojektu Izraēlas militārajam atbalstam, tikmēr Senāta republikāņu līderis Mičs Makonels aicinājis atbalstu nenošķirt, norādot, ka abi konflikti ir daļa no lielāka apdraudējuma ASV nacionālajām interesēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti