Panorāma

Zemessargi vienā bataljonā ar NBS karavīriem

Panorāma

Eiroparlaments nobalso par 50 miljardiem eiro Ukrainai

Ukraina turpina vājināt Krievijas gaisa spēkus

Ukraina ar sekmīgiem uzbrukumiem turpina vājināt Krievijas gaisa spēkus

Ukraina turpina nodarīt zaudējumus Krievijas gaisa spēkiem. Notriekti vēl divi iznīcinātāji bumbvedēji Su-34. Pēdējo mēnešu laikā iznīcinātas jau vismaz desmit Krievijas kara lidmašīnas, tai skaitā divas izlūklidmašīnas A-50, un tādas Krievijas gaisa spēku flotē palikušas vairs tikai sešas.

Krievijas gaisa spēki zaudējuši vēl divus "Suhoi" iznīcinātājus. Ukraina iznīcinājusi jau astoto šī tipa lidaparātu tikai desmit dienu laikā. Tas ir Krievijas galvenais karā izmantotais iznīcinātājs bumbvedējs, kas spēlēja nozīmīgu lomu Avdijivkas ieņemšanā.

Ukraiņi sekmīgi izmanto "Patriot" raķetes

Ar Su-34 un Su-35 tika nomestas neskaitāmas bumbas, pārvēršot ciematu gruvešos. Iespējams, tieši Avdijivkas zaudēšana Ukrainas gaisa spēkiem bija pēdējais piliens. Iepriekš tie bija piesardzīgi "Patriot" pretgaisa aizsardzības sistēmu izmantošanā, bet tagad tieši ar tām iznīcina krievu lidmašīnas.

Ukraiņu rīcībā ir vairākas šīs raķešu sistēmas, ko piegādājušas ASV, Vācija un Nīderlande. Tās ļāvušas veiksmīgi turēties pretī Krievijas gaisa pārspēkam. Kopumā ar "Patriot" iznīcinātas jau 18 krievu lidmašīnas.

"Ne reizi cilvēces vēsturē karš vēl nav uzvarēts bez gaisa spēku pārākuma. Mums tāda nav, bet esam viņus izdzinuši no teritorijām ziemeļos, Melnajā jūrā un brīdinājuši arī citviet," spriež Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs.

"Tāpēc visas mums sniegtās platformas ir svarīgas, īpaši tad, ja tās ir labi apbruņotas, jo, sniedzot bruņojumu, jāņem vērā tā spējas sakaut Krievijas gaisa spēkus. Detaļās neiešu, bet mums ir plāns."

Krievijas gaisa flote cietusi lielus zaudējumus

Krievija zaudē savus labākos iznīcinātājus tādos tempos, kādos nav iespējams zaudējumus kompensēt. Ja šis temps tiks uzturēts, mēneša laikā Krievija var zaudēt pat 40 "Suhoi" iznīcinātāju un pusgada laikā – visu Krievijas rīcībā esošo šo iznīcinātāju floti. Protams, ja neizsīks pašas Ukrainas "Patriot" raķešu krājumi, kas ir ierobežoti. Tāpēc Kijiva cer uz drīzu ASV palīdzību.

"Suhoi" nav vienīgās Krievijas kara lidmašīnas, kuras ukraiņiem izdodas veiksmīgi notriekt. Pēdējo nedēļu laikā iznīcinātas arī divas A-50 izlūklidmašīnas, kas spēj noteikt pretinieka gaisa aizsardzību un koordinēt uzbrukumus ar citiem lidaparātiem.

Pēc britu izlūku teiktā, Krievijas gaisa kara flotē ir vien sešas šādas izlūklidmašīnas un to izbūve maksā simtiem miljonu dolāru.

Ukrainas bruņotajos spēkos norāda, ka krievu lidaparātu notriekšana nemazina Krievijas uzbrukumus, taču mazina ienaidnieka izlūkošanas spējas.

Šie uzbrukumi ne tikai attur viņus no lidošanas tuvu ukraiņu pozīcijām, bet iznīcina resursus, ekipējumu un personālu, soli pa solim vājinot Krievijas gaisa pārspēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti