Cilvēktiesību grupas «Memoriāls» līdzpriekšsēdētājam Krievijā piespriež 2,5 gadus kolonijā

Saharova balvas saņēmējs un krievu cilvēktiesību grupas "Memoriāls" līdzpriekšsēdētājs Oļegs Orlovs notiesāts uz divarpus gadiem cietumā par kādu publikāciju, kurā viņš vērsies pret Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Tiesas sēžu laikā Orlovs demonstratīvi lasījis fragmentus no Franca Kafkas romāna "Process".

Maskavas Golovinskas tiesa atkārtoti izskatījusi krimināllietu par Krievijas armijas diskreditēšanu, kas ierosināta sakarā ar Orlova publicēto un pret karu Ukrainā vērsto rakstu "Viņi gribēja fašismu. Viņi to dabūja", vēstīja portāls "Meduza".

2023. gada oktobrī cilvēktiesību aizstāvi šajā lietā notiesāja ar 150 000 rubļu (1506 eiro) naudas sodu, taču prokuratūra spriedumu pārsūdzēja, konstatējot lietā ideoloģiska naidīguma motīvus.

Oļegs Orlovs atteicās piedalīties jaunākajā pret viņu uzsāktajā tiesas procesā, nosaucot to par netaisnīgu. Tiesas sēdēs viņš arī izaicinoši lasīja Franča Kafkas romānu "Process". 

Tiesa 27. februārī piesprieda viņam divu gadu un sešu mēnešu ilgu cietumsodu vispārējā režīma kolonijā.

Krimināllieta pret Oļegu Orlovu tika ierosināta 2023. gada pavasarī. Iemesls bija viņa raksts "Viņi gribēja fašismu. Viņi to dabūja", kas 2022. gada novembrī publicēts franču valodā izdevumā "Mediapart", vēstīja "Meduza".

Orlovs savā sociālajā tīklā "Facebook" publicēja tā tulkojumu krievu valodā.

"Putina režīma Ukrainā izvērstais asiņainais karš nav tikai cilvēku masveida slepkavības, šīs brīnišķīgās valsts infrastruktūras, ekonomikas, kultūras objektu iznīcināšana. Tā ir ne tikai starptautisko tiesību pamatu iznīcināšana. Tas ir arī smagākais trieciens Krievijas nākotnei," teikts rakstā.

Tā autors arī vērtēja, ka valsts, kas pirms 30 gadiem pameta komunistisko totalitārismu, ir atkal ieslīdējusi totalitārismā, bet tagad fašistiskā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti