Krievijas opozīcijas līderim Navaļnijam draud mūža ieslodzījums

Ieslodzītajam Krievijas opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, iespējams, atkal nāksies stāties tiesas priekšā par jaunām apsūdzībām ekstrēmismā. Krimināllietā izdalīta atsevišķa terorisma lieta, kas viņam draud ar mūža ieslodzījumu.

Kā norāda Navaļnijs un viņa aizstāvji, krimināllietā ir 196 sējumi.

Politiķis pauda, ka viņam izvirzītas absurdas apsūdzības, par kurām viņam draud 30 gadu kolonijā.

Navaļnijs norādīja, ka atsevišķi nodalītā terorisma lieta ir par to, ka viņš, sēžot cietumā, veicot teroraktus.

Šajā lietā Kremļa opozicionāru atsevišķi tiesāšot karatiesa.

Maskavas tiesā trešdien notikusi sēde, kurā tiek izskatīts jautājums par laika ierobežošanu, kādā Navaļnijs var iepazīties ar ierosinātās krimināllietas materiāliem. Tiesa lēma, ka sēde būs slēgta sabiedrībai un medijiem, skaidrojot to ar izmeklēšanas slepenību.

KONTEKSTS:

Kremļa opozicionāru Navaļniju aizturēja 2021. gada janvārī Maskavas lidostā brīdi pēc tam, kad viņš bija atgriezies no Vācijas, kur ārstējās pēc saindēšanas ar "Novičok". Krievijas tiesa nolēma, ka 2014. gadā Navaļnijam piespriestais nosacītais cietumsods jānomaina ar reālu brīvības atņemšanu. Viņu bija plānots paturēt ieslodzījumā līdz 2023. gada vidum

Taču Krievijā labošanas darbu kolonijā 2022. gada sākumā sākās jauna tiesas prāva pret Navaļniju par "krāpšanos un necieņas izrādīšanu pret tiesu". Par to viņam 2022. gada 22. martā tika piespriests deviņu gadu cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti