Vācija risina sarunas ar Indiju par munīcijas iegādi Ukrainai

Vācija ar vidutāju starpniecību risina slepenas sarunas ar Indiju par Ukrainai paredzētu artilērijas lādiņu iegādi, vēsta vācu laikraksts "Der Spiegel". Laikraksts norāda, ka Vācijas valdība, balstoties uz neformālas virsnieku, diplomātu un citu amatpersonu darba grupas ieteikumiem, varētu vērsties arī pie citām globālo dienvidu valstīm ar piedāvājumu iegādāties to krājumos esošo munīciju.

Kā norāda "Der Spiegel", Indijas rīcībā ir aptuveni 200 tūkstoši artilērijas lādiņu, ko tā varētu pārdot Vācijai.

Tiek atzīmēts, ka sarunas tiek risinātas slepeni, jo oficiālā līmenī Ņūdeli joprojām saglabā labas attiecības ar Maskavu.

Laikraksta avoti atzīmē, ka Berlīne pieļauj iespēju iegādāties Ukrainai nepieciešamo munīciju arī no arābu valstīm, kurām esot ievērojamas artilērijas lādiņu rezerves. 

Savukārt laikraksta aptaujātie militārie eksperti norāda, ka šādas rezerves varētu būt Balkānu reģiona un Āfrikas kontinenta valstīs.

Indijas ārlietu ministrs Subrahmanjams Džaišankars decembrī apmeklēja Maskavu un teica, ka Indijas un Krievijas saites ir "ļoti spēcīgas".

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Krievija un Indija ir panākušas progresu sarunās par kopīgu militārā aprīkojuma ražošanu.

Vēl pērn augustā amerikāņu domnīcas "Pew Research Center" veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 57% indiešu ir pozitīvs viedoklis par Krieviju un vēl 59% "uzticas Krievijas vadonim Vladimiram Putinam".

Jautāti par ekonomiskajām saitēm, 71% indiešu atbildēja, ka "piekļuves saglabāšana Krievijas naftas un gāzes rezervēm ir svarīgāka nekā stingra attieksme pret Krieviju Ukrainas jautājumā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti