Latvijas amatpersonas Zviedrijas uzņemšanu NATO vērtē kā būtisku ieguldījumu reģiona drošības stiprināšanā

Latvijas amatpersonas, sveicot Zviedriju ar uzņemšanu NATO, vienlaikus uzsver, ka Zviedrijas uzņemšana stiprinās reģiona un visas alianses drošību.

Valsts prezidents Edgars Rinkevičs paziņojumā sociālajos tīklos norādīja, ka Zviedrijas uzņemšana aliansē ievērojami uzlabos gan reģionālo, gan sabiedroto drošību.

"Baltijas jūra tagad ir NATO ezers," raksta prezidents.

Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") uzsver, ka no šī soļa iegūs Latvijas, NATO un Baltijas jūras reģiona drošība un aizsardzība. 

"Šī ir laba diena transatlantiskajai vienotībai, apņēmībai un atturēšanai," norāda Siliņa.

Savukārt aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie") apsveica Zviedrijas aizsardzības ministru Polu Jonsonu un Zviedrijas iedzīvotājus. Viņaprāt, ar Zviedriju kā sabiedroto Baltijas reģiona atturēšana un aizsardzība ir kļuvusi spēcīgāka nekā jebkad agrāk. 

Latvija ar nepacietību gaidot Zviedrijas bataljona pievienošanos NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai Latvijā, vēsta Sprūds.

Apsveikumiem pievienojās arī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), kurš norādīja, ka Zviedrijas pievienošanās aliansei ievērojami stiprinās Latvijas, reģiona un alianses drošību kopumā.

Ungārijas parlaments pirmdien ratificēja Zviedrijas uzņemšanu NATO.

Reaģējot uz Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, Zviedrija 2022. gada maijā kopā ar Somiju pieteicās dalībai NATO. Abu valstu uzņemšanu ratificēt kavējās Turcija un Ungārija.

Somija pievienojās NATO pagājušā gada aprīlī.

Turcija ratificēja Zviedrijas uzņemšanu šogad janvārī.

Ungārija, kuras premjerministram Viktoram Orbānam ir ciešas attiecības ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, bija vienīgā dalībvalsts, kas vēl nebija ratificējusi Zviedrijas uzņemšanu aliansē.

Līdz ar Zviedrijas uzņemšanu NATO aliansē būs 32 dalībvalstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti