Panorāma

Ungārija beidzot nobalso par Zviedrijas dalību NATO

Panorāma

Panorāma

LTV no Ukrainas: Brīvprātīgie gatavo plovu karavīriem

Ar mīlestību gatavots plovs stiprina ukraiņu karavīrus piefrontes zonā. LTV reportāža

Ukraiņu brīvprātīgo komanda netālu no frontes līnijas gatavo simtiem porciju silta plova, ar ko pabarot ukraiņu karavīrus. LTV filmēšanas grupa tikās ar plova gatavotājiem un baudītājiem.

Plovs Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Jeb ukrainiski "Плов для ЗСУ".

No tējas katla ceļas tvaika mutuļi – ļoti dzestra diena Donbasa piefrontē. Brīvprātīgie kārtējā izbraukumā. Kā allaž, iepriekš neizziņotā vietā – drošības apsvērumu dēļ.

Ceļamalā karavīri tiek aicināti piestāt uz siltu bezmaksas plovu. Dienas garumā viņu ir simtiem – pa ceļam uz un no frontes pirmajām līnijām.

"Labdien! Slava Ukrainai! Esam dzīvi! Aizstāvam mūsu valsts suverenitāti un teritoriālo vienotību! Kopā līdz uzvarai!" sveicina Ukrainas armijas karavīrs Mikola.

Par iespēju baudīt gardo plovu priecājas arī karavīrs Aleksejs. "Braucām vienkārši garām, nejauši te nokļuvām. Ļoti garšīgi, puišiem liels paldies. Malači! Ļoti garšīgi. Un patīkami!"

"Un protams, iedvesmo. Vienmēr jebkāda palīdzība mūs iedvesmo, lai arī cik maza tā nebūtu. Šī jau liela palīdzība. Cilvēkiem ir patīkami, cilvēkiem silti, cilvēki sasildās."

Lielos toveros vismaz tūkstotis porciju. Ir, kas ātri apēd turpat uz vietas, citi paķer līdzi aizvest cīņu biedriem pozīcijās, un steidz tālāk.

No dronu triecienbrigādes "Black Raven" jeb "Melnais krauklis" piestājis arī karavīrs ar segvārdu "Neprātis".

"Plovs ir ļoti labs! Un mēs katru reizi ņemam ne tikai sev, bet arī paķeram līdzi puišiem, kas ar mums kopā. Bet tā strādājām. Labi strādājam. Orki mirst metodiski."

Ukraiņu karavīrs ar segvārdu "Neprātis"
Ukraiņu karavīrs ar segvārdu "Neprātis"

Situācija Ukrainas austrumu frontē – pie Avdijivkas, Bahumtas un citur – patlaban ir sarežģīta, Krievijas spiediens nerimst. Tādēļ katra palīdzība noderīga un paceļ noskaņojumu.

"Brāļiem latviešiem [paldies]! Es zinu, ka viņi ļoti daudz palīdz. Poļi, latvieši, čehi. Visiem liels paldies par jūsu ziedojumiem, par to, ka mūs atbalstāt," ukraiņu karavīrs izsaka pateicību Ukrainas atbalstītājiem.

"Jūs arī esat saskārušies ar šo agresiju. Nedod Dievs, ka arī jums kas tāds notiktu. Mēs strādājam pie tā, lai pie jums nekas tāds nenotiku. Turamies kopā! Turpiniet palīdzēt. Viss būs Ukrainā!"

Galvenais šefpavārs te ir Maksims. Viņš pats ir no Krievijas okupētās Lisičanskas Luhanskas apgabalā, mājas nācās pamest. Pēc specialitātes nav pavārs, bet pats nosmej – "dzīve visu iemācīs, pārkvalificējos."

Plova šefpavārs Maksims
Plova šefpavārs Maksims

"Kāpēc to darām? Bībelē stāv rakstīts – "Kas zina labu darīt, bet to nedara, tam tas ir grēks". Tāpat Bībelē rakstīts – "Darīsim labu visiem, bet sevišķi ticības brāļiem". Jo šeit atrodas kāda tēvs, kāda dēls, kāda vectēvs. Un viņi aizstāv mūs. Bet mēs viņiem palīdzam ar to, ko varam," secina Maksims.

Dienas izbraucienā plova sagatavošanai ir nepieciešami 200 kg rīsu, 130 kg gaļas, 120 kg burkānu, 120 kg sīpolu un, protams, garšvielas.

"Īpašā sastāvdaļa – viss, ko dara, jādara ar mīlestību. Lai būtu garšīgi un būtu patīkami," saka plova šefpavārs Maksims.

Karavīru pabarošanas akciju sadarbībā ar atbalstītājiem, arī kristīgajām baznīcām, organizē brīvprātīgie no Kramatorskas.

"Mēs šeit dzīvojam. Šī ir mūsu zeme, mūsu valsts, mūsu dzimtene. Mēs gribam dzīvot savās mājās, mēs nevēlamies nekur braukt prom," stāsta brīvprātīgais Eduards.

Ukraiņu brīvprātīgais Eduards
Ukraiņu brīvprātīgais Eduards

Bet kapelāns Vasiļs ar biedriem ieradies no Ukrainas rietumiem, no Rivnes pilsētas, kur kalpo Svētās Trīsvienības baznīcā.

"Organizējam braucienus uz šejieni, uz austrumiem, palīdzam mūsu karavīriem. Gatavojam plovu. Un arī lūdzamies. Esmu kapelāns. Mēs lūdzamies par karavīriem. Runājamies ar viņiem. Tas ir ļoti svarīgi šajā laikā. Ne tikai sniegt ēdienu, bet arī uzklausīt karavīru. Uzklausīt viņa problēmas, viņa pārdzīvojumus. Kaut kā iepriecināt. Palūgties par viņu."

Ukrainas kapelāns Vasiļs
Ukrainas kapelāns Vasiļs

Brīvprātīgie uzsver, ka šajos laikos ir svarīgi, lai karavīri tiešā veidā varētu redzēt un sajust, ka cilvēki, kas dzīvo aizmugurē, tālāk no frontes, neaizmirst par viņiem un atceras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti