ISW: Krievija izmantos jebkuru pamieru, lai sagatavotos turpmākām uzbrukuma operācijām Ukrainā

Krievija izmantos jebkuru pamieru, lai sagatavotos turpmākām uzbrukuma operācijām Ukrainā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti.

"Rietumu mediji turpina ziņot, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir ieinteresēts sarunu ceļā panākt pamieru Ukrainā, lai gan Kremļa retorika un Krievijas militārās darbības ilustrē, ka Putinu joprojām neieinteresē jēgpilnas sarunas un vienošanās, kas neļautu viņam turpināt neatkarīgas Ukrainas valsts iznīcināšanu," norādīja ISW.

ISW analītiķi uzskata, ka pamiers neliegtu Krievijai atsākt uzbrukuma kampaņu, lai iznīcinātu Ukrainas valstiskumu, un Krievija izmantotu jebkuru pamieru, lai sagatavotos turpmākām uzbrukuma operācijām Ukrainas teritorijā.

Krievijas iebrukums Krimā un Donbasā 2014.gadā pārkāpa daudzas Krievijas starptautiskās saistības ievērot Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, tostarp Ukrainas kā neatkarīgas valsts atzīšanu 1991.gadā un 1994.gada Budapeštas memorandu, kurā Krievija īpaši apņēmās nekaitēt Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei.

ISW uzskata, ka nav pamata uzskatīt, ka Kremlis ievēros jebkuru jaunu vienošanos, kas Krievijai uzliktu par pienākumu nepārkāpt Ukrainas suverenitāti vai teritoriālo integritāti.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir gatavs vienoties par pamieru un iesaldēt karu Ukrainā esošajā frontes līnijā. Viņš uzskata, ka jau tagad var pārdot savai tautai "uzvaru". Par to vēsta aģentūra "Reuters", atsaucoties uz ziņām no četriem avotiem Krievijā.  Avoti norādījuši, ka Putins var cīnīties tik ilgi, cik nepieciešams, taču tajā pašā laikā viņš esot gatavs arī pamieram jeb kara iesaldēšanai.

Kā aģentūrai "Reuters" norādījuši avoti Krievijā, Kremļa saimnieks Putins nelielai padomnieku grupai sacījis, ka ir vīlies par Rietumu mēģinājumiem kavēt sarunas un Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska lēmumu izslēgt sarunu iespēju.

Putins uzskatot, ka ar esošajiem, viņaprāt, "sasniegumiem" karā pietiek, lai pārdotu krievu tautai uzvaru. Viņš arī saprotot, ka turpmākiem ieguvumiem būs nepieciešama valsts mēroga mobilizācija un tas novedīs pie reitingu krituma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti