Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Pasaulē vecākajam sunim Portugālē jau 31 gads

Stoltenbergs: Nav vienprātība par Ukrainas ceļu uz NATO

Stoltenbergs: Nav vienprātības par Ukrainas ceļu uz NATO

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs atzinis, ka starp bloka dalībvalstīm nav vienprātības par atbildi uz Ukrainas vēlmi pievienoties aliansei. Visi gan ir vienisprātis par to, ka galvenais šķērslis ir Krievijas iebrukums Ukrainā un notiekošais karš.

Stoltenbergs konferencē Beļģijas galvaspilsētā Briselē norādīja, ka šajā jautājumā aliansē pastāv dažādi viedokļi, bet vienīgais lēmumu pieņemšanas veids blokā ir vienprātība.

"Neviens jums nespēs pateikt, kāds Viļņas samitā šajā jautājumā būs galīgais lēmums," atzina NATO vadītājs.

Viņš vienlaikus pauda cerību, ka dalībvalstu līderi Viļņā vismaz vienosies par ilggadīgu programmu Ukrainas pārejai uz Rietumu bruņojumu.

Tikmēr anonīmi diplomāti atzinuši, ka dominējošā lielvalsts ASV nevēlas iet tālāk par dalības apsolījumu kaut kad tālā nākotnē, kas tika izteikts jau pirms 15 gadiem.

Pēc pievienošanās uz Ukrainu attiektos NATO līguma 5. pants, kas dalībvalstīm garantē pārējo valstu militāro palīdzību uzbrukuma gadījumā, tāpēc Rietumu sabiedrotie apsver iespējas piedāvāt Ukrainai cita veida drošības garantijas. Tas varētu būt kā pagaidu solis Kijivas nomierināšanai pirms pilntiesīgas dalības blokā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti