Valsts prezidents viesojas Ukrainā un saņem pateicību par Latvijas atbalstu ukraiņu māju atjaunošanā

Piektdien oficiālā vizītē Ukrainā ieradies Latvijas valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Piektdien viņš apmeklēja Černihivas apgabalu, kura atjaunošanā iesaistījusies arī Latvija.  

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča oficiālā vizīte Ukrainā sākās ar Jahidnes ciema apmeklējumu Černihivas apgabalā. Tas atrodas uz ziemeļiem no Kijivas un pērn, sākoties Krievijas pilna apmēra iebrukumam, tika smagi izpostīts.

Ivanivskas kopienas vadītāja Olena Svidka kopā ar vietējiem Jahidnes ciema iedzīvotājiem Valsts prezidentam izrādīja vietējās skolas pagrabu, kur turpat mēnesi necilvēcīgos apstākļos bija iespundēti visi ciema iedzīvotāji. Viņi kalpoja kā dzīvais aizsegs skolas augšējā stāvā esošajai Krievijas armijas vienībai.

Skolu, kurā tas viss noticis, tagad plānots saglabāt kā memoriālu Krievijas pastrādātajam kara noziegumam Jahidnes ciemā, un valsts prezidents Edgars Rinkēvičs arī piektdien atzina, ka dara visu iespējamo, lai panāktu starptautiska tribunāla izveidi kara noziegumu iztiesāšanai.

"Tas, ko mēs tikko redzējām, apmeklējot skolu, kur vairāk nekā 300 cilvēku tika turēti 27 dienas – visas tās briesmīgās liecības, ko es nupat dzirdēju no lieciniekiem – es domāju, ka tas ir plašāk jāstāsta pasaulei," sacīja Rinkēvičs.

Vizītes ietvaros piektdien Černihivas apgabalā valsts prezidents arī iepazinās ar to, kā notiek Latvijas finansēto atbalsta projektu īstenošana. 

"Ļoti palīdzēja Latvijas Republika, iedalot vairāk nekā 3 miljonus hrivnu būvmateriālu iegādei septiņu ēku atjaunošanai. Brīvprātīgie bez maksas atjaunoja šīs ēkas. Šis ir piemērs kopīgam darbam vienota mērķa labā – atjaunot ēkas, atgriezt mūsu cilvēkus valstī un uzvarēt," stāstīja Černihivas apgabala gubernators Vjačeslavs Čaus.

Kopumā Černihivas apgabala atjaunošanai Latvija piešķīrusi 5 miljonus eiro. Un vietējie Jahidnes ciema iedzīvotāji to ļoti novērtē – tāpat kā to, ka Latvijas Valsts prezidents personiski ieradies Jahidnes ciemā.

"Esmu ļoti apmierināts, ka viņš mūs apciemojis, ka nav aizmirsis par mums. Atbraucis līdz mums. Esam priecīgi, ka jūs mūs atbalstāt," teica kāds Jahidnes iedzīvotājs.

"Paldies par palīdzību, ka atbalstāt Ukrainu šajā ļoti grūtajā laikā," sacīja kāds cits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti