Jaunzēlandes jaunā valdība sola nodokļu samazināšanu, vairāk policistu un mazāk birokrātijas

Jaunzēlandes pilsoņi var sagaidīt nodokļu samazināšanu, plašāku policijas klātbūtni uz ielām un mazāku birokrātiju, paredz vienošanās par jaunās valdības izveidi.

Koalīcijas līgumu par jaunās valdības izveidošanu piektdien parakstīja konservatīvā Nacionālā partija, partijas ACT un "NZ First".

Nacionālā partija uzvarēja 14. oktobrī notikušajās Jaunzēlandes parlamenta vēlēšanās, iegūstot 48 no 123 deputātu vietām, taču tai bija nepieciešams liberāli konservatīvās partijas ACT un populistiskās "NZ First" atbalsts, lai izveidotu valdību. Ar vienošanos parakstīšanu noslēgušās gandrīz sešas nedēļas ilgušās intensīvās koalīcijas sarunas.

Saskaņā ar vienošanos Jaunzēlandes premjerministra amatu ieņems Nacionālās partijas līderis Kristofers Laksons. Viņš pateicās jaunzēlandiešiem par pacietību sarunu laikā un sacīja, ka visas partijas pieņēmušas kompromisus, lai noslēgtu vienošanos.

"Mūsu valdība atjaunos ekonomiku, lai samazinātu dzīves dārdzību, un nodrošinās nodokļu atvieglojumus, lai palielinātu visu jaunzēlandiešu labklājību," solīja Laksons.

"Mūsu valdība atjaunos likumību un kārtību, kā arī personīgo atbildību," viņš piebilda.

Partiju līderi vienojās divu gadu laikā apmācīt vēl 500 policistu un mainīt valsts Rezervju bankas mandātu, lai tā varētu koncentrēties tikai uz zemas inflācijas uzturēšanu. Pašreiz bankas pienākums ir uzturēt zemu inflāciju, vienlaikus saglabājot maksimālu nodarbinātību.

ACT līderis Deivids Seimūrs un "NZ First" vadītājs Vinstons Pīterss abi kandidēja uz premjerministra vietnieka amatu, un koalīcijas vienošanās paredz, ka viņi to ieņems rotācijas kārtībā.

Pirmos 18 mēnešus šo amatu ieņems 78 gadus vecais Pīterss, kuru pēc tam uz 18 mēnešiem nomainīs Seimūrs.

Pīterss, kurš ieņems arī ārlietu ministra amatu, sacīja, ka neparedz nekādas izmaiņas Jaunzēlandes pašreizējā ārpolitikā attiecībā uz Ķīnu. Ķīna iepērk lielu daļu no Jaunzēlandes lauksaimniecības produkcijas, taču Velingtonu arvien vairāk satrauc Pekinas ambīcijas Klusā okeāna reģionā.

Seimūrs pauda viedokli, ka iepriekšējās kreisās valdības laikā valsts ir gājusi nepareizā virzienā, kas novedis pie cenu un noziedzības pieauguma, kā arī padziļinājis sabiedrības sašķeltību.

"Tagad mums ir jānovelk svītra un jāstrādā pie tā, lai jaunzēlandiešiem būtu cerība, ka valdība patiešām var nodrošināt labākus sabiedriskos pakalpojumus un atdevi par viņu grūti nopelnītajiem nodokļiem," uzsvēra Seimūrs.

Laksons premjerministra amatā nomainīs leiboristu Krisu Hipkinsu, kurš savukārt janvārī premjera krēslā nomainīja harismātisko Džasindu Ārdernu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti