Polijas opozīcija aicina prezidentu uzticēt valdības veidošanu Donaldam Tuskam

Polijas prezidents Anžejs Duda otrdien sāka konsultācijas ar politiskajiem spēkiem, kuri pēc šomēnes notikušajām vēlēšanām iekļuvuši parlamenta apakšpalātā Sejmā.

Kā pirmie pie Dudas ieradās politiķi no pašreiz valdošās nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums", kas vēlēšanās ieguva visvairāk balsu, taču ar to nepietika absolūtajam vairākumam Sejmā.

Pagaidām nav skaidrs, vai prezidents lūgs "Likumam un taisnīgumam" pirmajiem veidot nākamo valdību.

Sejma vairākumu ieguvušie opozīcijas spēki "Pilsoniskā koalīcija", "Trešais ceļš" un "Kreisie" otrdien paziņoja par gatavību kopā veidot nākamo valdību. Šo spēku virzītais premjerministra kandidāts Donalds Tusks aicināja prezidentu nevilcināties un aicināt viņu sākt veidot valdību.

"Esmu liels optimists, neraugoties uz to, cik daudz emociju joprojām virmo ap mums un cik daudz sliktas informācijas nāk no varas nometnes. Es ceru uz konstruktīvu sadarbību ar prezidentu un ātru lēmumu pieņemšanu.

Polijas iedzīvotāji gaida ātrus lēmumus. Mēs esam gatavi, un mēs šodien apstiprinājām strādāt smagi, jo cilvēki to no mums sagaida," paziņoja Tusks.

"Mēs esam apņēmības pilni izveidot vairākumu, kopā mēs izvirzīsim mūsu premjerministra amata kandidātu, "Pilsoniskās platformas" līderi Donaldu Tusku," sacīja centristiskās partijas "Trešais ceļš" līdzpriekšsēdētājs Vladislavs Kosinjaks-Kamišs.

"Pilsoniskā platforma" un "Trešais ceļš" plāno noslēgt aliansi ar "Kreisajiem", un visām trim partijām kopā būs 248 no 460 vietām Sejmā.

Taču prezidents Duda ir bijis cieši saistīts ar līdz šim valdījušo partiju "Likums un taisnīgums", tādēļ vispirms valdības veidošanu varētu uzticēt kādam tās pārstāvim, ņemot vērā arī to, ka šī partija vēlēšanās saņēma visvairāk balsu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti