Krievijas opozīcijas līdera Navaļnija līdzgaitniekam Ostaņinam piespriež 9 gadu cietumsodu

Ieslodzījumā esošā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitniekam Vadimam Ostaņinam pirmdien piespriests deviņu gadu cietumsods, atzīstot viņu par vainīgu "ekstrēmistiskas kopienas" organizēšanā un piederībā nekomerciālai organizācijai, kas "apdraud pilsoņu tiesības".

Prokuratūra bija pieprasījusi 46 gadus vecajam bijušajam Navaļnija štāba vadītājam Barnaulā piespriest 11 gadu cietumsodu.

Ostaņins tika aizturēts 2021. gada novembrī, dažus mēnešus pēc tam, kad Krievijas varasiestādes Navaļnija dibināto Korupcijas apkarošanas fondu un viņa reģionālo štābu tīklu atzina par "ekstrēmistiskām organizācijām".

14. jūnijā septiņarpus gadu cietumsods tika piespriests bijušajai Navaļnija štāba vadītājai Ufā Lilijai Čaniševai, kurai bija izvirzītas līdzīgas apsūdzības.

Arī pats Navaļnijs šobrīd tiek tiesāts, pamatojoties uz apsūdzībām "ekstrēmismā".

Kā ziņots, ceturtdien prokuratūra pieprasīja viņam 20 gadu cietumsodu. Spriedumu šajā lietā paredzēts pasludināt 4. augustā.

KONTEKSTS:

Kremļa opozicionāru Navaļniju aizturēja 2021. gada janvārī Maskavas lidostā brīdi pēc tam, kad viņš bija atgriezies no Vācijas, kur ārstējās pēc saindēšanas ar "Novičok". Krievijas tiesa nolēma, ka 2014. gadā Navaļnijam piespriestais nosacītais cietumsods jānomaina ar reālu brīvības atņemšanu. Viņu bija plānots paturēt ieslodzījumā līdz 2023. gada vidum

Taču Krievijā labošanas darbu kolonijā 2022. gada sākumā sākās jauna tiesas prāva pret Navaļniju par "krāpšanos un necieņas izrādīšanu pret tiesu". Par to viņam 2022. gada 22. martā tika piespriests deviņu gadu cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti