Ukrainas prezidents uzrunā tautu vietā, no kuras okupanti pirms 2 gadiem cerēja ieņemt Kijivu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis Krievijas pilna mēroga iebrukuma otrajā gadadienā pie savas valsts tautiešiem vērsies simboliskā vietā - Antonovas jeb Hostomeļas lidostā, no kuras Kremlis pirms diviem gadiem cerēja ieņemt Ukrainu un Kijivu trīs dienu laikā. 

"Pirms diviem gadiem mēs šeit saskārāmies ar naidīgiem triecieniem, bet divus gadus vēlāk šeit uzņemam savus draugus, savus partnerus," teica Zelenskis.

Hostomeļā sestdien ieradušies arī Kanādas premjerministrs Džastins Trudo, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, kā arī Itālijas un Beļģijas līderi.

"Tas ir simboliski un izteiksmīgi parāda ceļu, kuru mēs esam gājuši šo divu gadu laikā un atšķirīgo starp 24. februāri un šo dienu," teica Zelenskis.

Runas laikā valsts līderis arī pateicās ukraiņiem, kuri jau divus gadus cīnās par uzvaru pret okupācijas spēkiem.

"Varenās valsts varenā tauta! Neiedomājami lepojos ar katru no jums. Es jūs katru apbrīnoju. Es ticu jums katram.

Jebkurš normāls cilvēks vēlas, lai šim karam pienāk beigas. Taču neviens neļaus, ka beigas pienāk arī mūsu valstij," viņš teica.

"Tāpēc, kad runa ir par kara izbeigšanu, mēs vienmēr piebilstam – saskaņā ar mūsu noteikumiem. Tāpēc blakus vārdam "miers" vienmēr skan vārds "taisnīgs". Tāpēc turpmākajā vēsturē blakus vārdam Ukraina vienmēr stāvēs vārds "neatkarīga". Mēs par to cīnāmies.  Jau 730 dienas no mūsu dzīvēm. Un mēs uzvarēsim – mūsu dzīves skaistākajā dienā. Pateicos mūsu karavīriem, pateicos mūsu tautai. Un ikvienam pasaulē, kurš stāv mums līdzās. Slava Ukrainai!" pauda Zelenskis.

Hostomeļas lidostā arī notika preses konference, kurā sanākušos uzrunāja Ukrainas sabiedrotie.

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Ukrainas tautai joprojām ir vajadzīga praktiskā palīdzība, tādēļ Latvijas sabiedriskie mediji sadarbībā ar Ziedot.lv aicina ziedot akūti nepieciešamo lietu iegādei.

Ziedot iespējams, zvanot pa tālruni 90204020 (maksa par zvanu – 1,50 eiro ar PVN) vai tiešsaistē ziedot.lv/ukrainai.

Visu saziedoto naudu sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā novirzīs Ukrainas atbalstam.

Itālijas premjerministre Džordža Meloni sacīja, ka šis Hostomeļas lidlauks simbolizē ne vien Maskavas neveiksmes, bet arī simbolizē Ukrainas godu.

"Šī vieta ir Ukrainas lepnuma simbols. Šeit mēs ieelpojam vēsturi, un vēsture mums atgādina, ka ir kaut kas pārāks par raķetēm, bumbām, badu un aukstumu. Un tā ir mīlestība pret dzimteni, mīlestība pret brīvību un vēlme nodrošināt savu bērnu nākotni un labklājību", atzīmēja Meloni. "Ukraiņi cīnījās, lai dotu mums iespēju šodien būt šeit. Un šeit mēs esam šodien, lai pateiktu paldies. Tiem vīriešiem un sievietēm, kuri pirms diviem gadiem nebēga 24.februārī, bet gan cīnījās par sevi, par savām ģimenēm, par to, kas viņiem ir visdārgākais", sacīja Meloni.

Itālijas premjerministre sestdien, atrodoties Ukrainas galvaspilsētā, vadīs G7 valstu līderu videokonferenci.

Itālija pašlaik ir G7 prezidējošā valsts. Sanāksmē galvenā uzmanība tiks pievērsta turpmākajam Ukrainas atbalstam.

Savukārt Kanādas premjers Džastins Trudo pauda, ka pirms diviem gadiem Putins bija pārliecināts, ka šādu stratēģisku mērķi kā Hostomeļas lidosta ieņemt būs viegli.

"Krievijas spēki mēģināja ātri tikt galā ar Hostomeļas lidostu... Šodien, stāvot šeit, jūs varat redzēt, ka viņš kļūdījās," viņš teica.

Tikmēr Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena uzslavēja Ukrainas karavīrus, kas aizsargāja valsti pirmajās iebrukuma dienās un sagrāva Kremļa mērķi valsti un tās galvaspilsētu ieņemt trīs dienās.

"Jūs izglābāt savu valsti, jūs izglābāt visu Eiropu," uzsvēra fon der Leiena.

Ukraiņu karavīrus slavēja arī Beļģijas premjerministrs Aleksandrs de Kro, piebilstot, ka kara plosītās valsts sabiedrotie stāv "plecu pie pleca" ar tās valdību.

Antonovas jeb Hostomeļas lidostā Ukrainas prezidents arī tikās ar karavīriem, kuri piedalījās tās aizsardzībā Krievijas pilna mēroga iebrukuma sākumā, un pasniedza viņiem valsts apbalvojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti