Britu izlūki: Krievijas zaudējumi divos gados Ukrainā – līdzīgi vai lielāki nekā tās sākotnējie spēki

Krievijas zaudējumi divu gadu laikā kopš tās uzsāktā pilna mēroga iebrukuma Ukrainā sasnieguši un daudzos gadījumos pat pārsnieguši sākotnējo Krievijas spēku apjomu, norādījuši britu izlūki.

Okupācijas spēku pilna mēroga iebrukuma otrajā gadadienā Lielbritānijas Aizsardzības ministrija lietotnē "X" publicēja pārskatu, kas liecina, Krievija tās iebrukuma sākumā Ukrainā izvietoja aptuveni 130 bataljonu taktiskās grupas. Kopumā tie, visticamāk, bija 1300 tanki, vairāk nekā 5000 kājnieku kaujas mašīnu un bruņutransportieru, kā arī vismaz 100 tūkstoši cilvēku.

Taču divos kara gados Krievijas zaudējumi ir tikpat lieli un daudzos gadījumos – pat lielāki par tās sākotnēji izvietotajiem spēkiem.

Divu gadu laikā apstiprinātie Krievijas zaudējumi ir lieli – vairāk nekā 2700 tanku, 5000 kājnieku kaujas mašīnu un bruņutransportieru. Bet Krievijas spēku nogalināto un ievainoto skaits, visticamāk, ir aptuveni 350 tūkstoši cilvēku.

Izlūki arī norādīja, ka cilvēku mobilizācija un rekrutēšana, kā arī militārās tehnikas ražošana un remonts ļāvis Krievijai savus zaudējumus kompensēt.

"Krievijas karaspēks Ukrainā šobrīd ir skaitliski lielāks nekā [pilna mēroga] kara sākumā. Tagad tas var turpināt uzbrukumus gar frontes līniju un īstenot uzbrukuma stratēģiju pret Ukrainas spēkiem," teikts pārskatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti