Labrīt

Izrādes "Garderobisti" ideja balstās leģendām apvītos stāstos no garderobistu ikdienas

Labrīt

Izstādē "'Starp divām saulēm" satiekas latviete un etiopietis

Latvijas vēstniece Kazahstānā: Krievijas ietekme šeit ir liela, bet valsts atbalsta mieru

Latvijas vēstniece Kazahstānā: Krievijas ietekme šeit ir liela, bet valsts noteikti atbalsta mieru

Kazahstāna ietur daudzvektoru ārpolitiku, draudzējoties ar daudzām valstīm un nevēloties tikt ierautai ķīviņos, tomēr Krievijas ietekme šajā  valstī ir liela, jo Krievija ir Kazahstānas stratēģiskais partneris, tāpēc tā atklāti nevar nostāties pret Vladimira Putina režīmu, intervijā Latvijas Radio skaidroja Latvijas vēstniece Kazahstānā Irina Mangule.

Vienlaikus nevar teikt, ka Kazahstānas varas iestādes palīdzētu apiet Eiropas Savienības (ES) Krievijai noteiktās sankcijas, tomēr tā ar Krieviju atrodas vienā ekonomiskajā un militārajā zonā. "Kazahstānai ir ļoti svarīga reputācija, tāpēc tā sadarbojas ar Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) un ES, lai kontrolētu divējādās pielietojamības preču plūsmu caur savu teritoriju," norādīja Mangule, uzsverot, ka varas iestāžu kapacitāte gan ir tik liela, cik tā ir.

Amatpersonas cītīgi cenšas rīkoties tā, lai Kazahstāna netiktu ierauta ne bruņotā konfliktā, ne Krievijas atbalstīšanā. "Kazahstāna nevēlas, lai tās teritorijā citi skaidrotu attiecības, bet neļauj arī sev kāpt uz galvas," sacīja Mangule, uzsverot, ka bijis arī gadījums, kad valsti lūgts pamest kādam Krievijas ģenerālkonsulam, kurš asāk un sarkastiskāk reaģējis uz diskusijām par krievu skolām un kazahu valodu.

Mangule norādīja, ka Kazahstānā ir daudz bēgļu no Krievijas, tomēr nav tā, ka uzturēšanās atļaujas tiktu piešķirtas bez pārbaudēm. Krievvalodīgo iedzīvotāju Kazahstānā ir daudz, tomēr valstī demogrāfija aug, pateicoties vietējiem iedzīvotājiem, nevis Krievijas bēgļiem, norādīja vēstniece.

Viņa atzina, ka sabiedrībā, īpaši valsts ziemeļu daļā, iespējams, pastāv bažas, ka Krievija varētu iebrukt arī tur, tomēr šādus apgalvojumus noteikti nevarēs dzirdēt no amatpersonām.  

"Neesmu redzējusi Kazahstānā cilvēkus pie pilna saprāta, kuriem būtu informācija par to, kas notiek [Ukrainā], un kuri to [karu] atbalstītu. Ja ir propagandas upuri, kas domā, ka Putins visu dara pareizi, tas ir uz viņu sirdsapziņas," sacīja Mangule, norādot, ka Kazahstānā Krievijas propagandas kanāli nav aizliegti, tomēr rit diskusijas par vairāku televīzijas kanālu iespējamu aizliegšanu. 

KONTEKSTS: 

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma sākšanas Ukrainā pret Krieviju ieviesta virkne sankciju. Kamēr sankcijām pakļauto preču eksports uz Krieviju rūk, apjomi strauji auguši uz valstīm, kuras turpina tirdzniecību ar Krieviju. Tas radījis bažas par sankciju apiešanu, ko Eiropas Komisija cer ierobežot ar jauniem pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti