Medijs: ASV daļu Ukrainai paredzētās palīdzības jau nogādājusi Vācijā un Polijā

Kaut arī ASV likumprojekts par vērienīgu militāro palīdzību Ukrainai vēl nav saņēmis galīgo apstiprinājumu, Vašingtona, sagaidot šī dokumenta drīzu pieņemšanu, jau nogādājusi noliktavās Vācijā un Polijā lielu pirmajā palīdzības paketē iekļautā bruņojuma daļu, ziņoja amerikāņu televīzijas kanāls CNN, atsaucoties uz saviem avotiem.

Artilērijas šāviņi būs vieni no pirmajiem materiāliem, kas tiks nogādāti Ukrainā.

Uzreiz pēc tam, kad materiāli nonāks arī Ukrainā, tos centīsies pēc iespējas ātrāk nogādāt tur, kur tie nepieciešami visvairāk, norādīja CNN.

Vienlaikus, ņemot vērā lielo bruņojuma daudzumu, gaidāmi izaicinājumi, palīdzību transportējot valsts iekšienē.

Tāpēc, pat ja pirmā palīdzības pakete tiks apstiprināta drīz, pārākums, kas Krievijai ir frontē, uzreiz netiks likvidēts, norādīja medijs.

 

Sagaidāms, ka ASV Senāts jau otrdien apstiprinās lielu palīdzības paketi Ukrainai un citiem Vašingtonas sabiedrotajiem 95 miljardu dolāru (88,8 miljardu eiro) apmērā, no kuriem 65 miljardi dolāru (60,76 miljardi eiro)  paredzēti Ukrainai.

Kā ziņots, ASV Pārstāvju palāta sestdien atbalstīja likumprojektu par palīdzību Ukrainai. Galīgā balsojuma rezultāts bija 311 par, 112 – pret. Pēc Pārstāvju palātas apstiprinājuma likumprojektiem tie tiks nosūtīti Senātam kā vienota pakete. Senatori ir solījuši nekavēties ar likumprojektu atbalstīšanu, un arī prezidents Džo Baidens ir solījis, ka steidzami tos parakstīs.

KONTEKSTS:

ASV ilgstoši atbalsta Ukrainu tās karā pret Krieviju, taču Pārstāvju palātas republikāņu frakcijas vidū ir kritiskāk noskaņoti deputāti, kuri iebilda pret Ukrainai sniedzamā atbalsta apmēriem. Tieši viņi mēnešiem ilgi bija aizkavējuši Vašingtonas atbalstu Kijivai.

Konservatīvāko republikāņu ieskatā uzmanība netiek pievērsta citiem svarīgākiem jautājumiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Kongresa apakšpalātas spīkers Maiks Džonsons savu partijas biedru kritikas dēļ bija spiests meklēt papildu balsis likumprojekta apstiprināšanai demokrātu mazākuma vidū.

Atsevišķi republikāņu kongresmeņi ir pauduši gatavību gāzt Džonsonu no amata šī un arī citu palīdzības likumprojektu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti