Beļģija aicina Dienvidāfriku mudināt Krieviju izbeigt karu Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Beļģijas ārlietu ministre Hadža Labiba ceturtdien Beļģijas karaļa pirmās valsts vizītes laikā Pretorijā aicināja Dienvidāfrikas Republikas vadību izmantot tās attiecības ar Krieviju, lai palīdzētu izbeigt karu Ukrainā.

Beļģijas ārlietu ministre pavada Beļģijas karali Filipu un karalieni Matildi viņu piecu dienu vizītē Dienvidāfrikā.

Preses konferencē Pretorijā Labiba atzīmēja, ka Beļģija vienmēr uzskatījusi Dienvidāfriku kā Āfrikas kontinenta lielvalsti par būtisku partneri miera sasniegšanas un cilvēktiesību aizsardzības jautājumos.

"Ņemot vērā jūsu spēcīgās vēsturiskās saites ar Krieviju, mēs būtu priecīgi, ja apsvērsiet iespēju izmantot savus saziņas kanālus, lai virzītos ceļā uz mieru," sacīja Labiba.

Līdz šim kontinentālā lielvalsts nav paudusi nosodījumu pret Krieviju par tās iebrukumu Ukrainā, sakot, ka vēlas palikt neitrāla un dod priekšroku dialogam, lai izbeigtu karu.

Dienvidāfrikas Republika un Krievija ir daļa no jaunietekmes valstu apvienības BRICS, kurā ietilpst Brazīlija, Krievija, Indija, Ķīna un Dienvidāfrika.

Paredzams, ka augustā Dienvidāfrikā notiks BRICS līderu sanāksme, ko varētu apmeklēt Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Taču šādā gadījumā Dienvidāfrikas pienākums būtu viņu arestēt, jo Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) ir izdevusi Putina aresta orderi un Dienvidāfrikas Republika ir viena no 123 valstīm, kas atzīst SKT jurisdikciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti