Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs 20. reizi ievietots karcerī

Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, kurš izcieš sodu Vladimiras apgabala cietumā, jau 20. reizi ievietots karcerī, piektdien sociālajos tīklos pavēstīja Navaļnija komanda.

Navaļnijs tikai vakar pameta soda izolatoru un atgriezās parastajā kamerā. Iemesli, kāpēc Navaļnijs atkal ielikts karcerī, publiski netiek izpausti. Šoreiz viņš pavadīs karcerī četras dienas.

"Viss ir stabili. Vakar piecos vakarā mani izlaida no soda izolatora, šodien astoņos no rīta atkal nosūtīja uz soda izolatoru. Četras dienas. Kāpēc tik maz?

Tāpēc, ka tieši pēc četrām dienām man ir apelācijas instances tiesas sēde. Un kolonija varēs teikt: "Mēs nekādi nepārkāpjam viņa tiesības, lūk, viņš pat soda izolatorā nesēž."

Tik mīļi," teikts ierakstā, kas opozicionāra vārdā publicēts sociālajos tīklos.

Līdz šim Navaļnijs karcerī kopumā pavadījis 220 dienas.

Soda izolatorā uzturēšanās apstākļi ir īpaši skaudri. Navaļnijs to raksturojis kā divus reiz trīs metrus lielu kameru, kur viņam nākas sēdēt uz dzelzs taburetes.

Opozicionārs arī stāstījis, ka karcerī ir vārīts ūdens un viena grāmatiņa, bet parastajā kamerā – "kafija un divas grāmatiņas".

Navaļnijs cietumā pavadījis divarpus gadus, izciešot Krievijas tiesas piespriesto sodu par krāpšanu. Augustā viņam tika piespriesti vēl 19 gadi cietumā par ekstrēmismu. Apelācijas izskatīšana šajā lietā sāksies 26. septembrī.

KONTEKSTS:

Kremļa opozicionāru Navaļniju aizturēja 2021. gada janvārī Maskavas lidostā brīdi pēc tam, kad viņš bija atgriezies no Vācijas, kur ārstējās pēc saindēšanas ar "Novičok". Krievijas tiesa nolēma, ka 2014. gadā Navaļnijam piespriestais nosacītais cietumsods jānomaina ar reālu brīvības atņemšanu. Viņu bija plānots paturēt ieslodzījumā līdz 2023. gada vidum

Taču Krievijā labošanas darbu kolonijā 2022. gada sākumā sākās jauna tiesas prāva pret Navaļniju par "krāpšanos un necieņas izrādīšanu pret tiesu". Par to viņam 2022. gada 22. martā tika piespriests deviņu gadu cietumsods par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu".

Savukārt 2023. gada augustā viņu notiesāja uz 19 gadiem cietumā par "ekstrēmismu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti