Ukrainā atgriezušies apmācītie «F-16» lidmašīnu apkopes speciālisti

Pirmie amerikāņu iznīcinātāju "F-16" apkopes speciālisti sākuši atgriezties Ukrainā no apmācībām ārzemēs. Par to paziņojis Ukrainas Bruņoto spēku Gaisa spēku pārstāvis Iļja Jevlašs. Iznīcinātāju parādīšanās Ukrainas debesīs gaidāma šovasar.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izteicies, ka Ukrainai ir nepieciešami vairāk nekā 100 iznīcinātāju "F-16", lai stātos pretī Krievijai. Savukārt Rietumi šobrīd tik lielu skaitu iznīcinātāju nodot Ukrainai nav apņēmušies un runa ir par dažiem desmitiem lidmašīnu.

Kā norādījis Ukrainas Gaisa spēku pārstāvis Jevlašs, šāda veida speciālistu nekad nevar būt par daudz. Pirmie jau ir sākuši atgriezties Ukrainā un tagad varēs dalīties pieredzē ar citiem Ukrainas militārajiem tehniķiem.

Gaisa spēku pārstāvis norādīja, ka pilots, kurš paceļas debesīs ar "F-16", pilnībā uztic savu dzīvību inženierim, kurš veic lidmašīnas apkopi.

Viņš skaidroja, ka sagatavošanās Rietumu iznīcinātāju uzņemšanai ir nepārtraukts process un turpināsies pastāvīgi.

Jevlašs arī atgādināja, ka Ukrainā parādījies pirmais "F-16" simulators, kuru tai nodeva Čehija.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grants Šapss tikmēr paziņojis: ASV un Lielbritānijai ir pierādījumi, ka Ķīna piegādā vai gatavojas piegādāt letāla veida palīdzību Krievijai.

Uzstājoties Londonas Aizsardzības konferencē, Šapss sacīja, ka deklasificē jaunus izlūkdatus, lai atklātu diezgan nozīmīgo attīstību šajā jautājumā, un aicināja pasauli pamosties no draudiem, ko šī notikumu attīstība rada. Viņaprāt, Rietumiem vārdi jāpārvērš darbos, palielinot līdzekļus, kas jāatvēl NATO kolektīvās atturēšanas jomā.

Ķīna oficiāli pasludinājusi sevi par neitrālu pusi Krievijas pilna mēroga karā Ukrainā un ir noliegusi letālas palīdzības sniegšanu, taču Pekina un Maskava turpina veidot ciešākas attiecības.

ASV amatpersonas jau iepriekš brīdinājušas Ķīnu nesniegt Krievijai letāla veida militāro palīdzību un mudinājušas Pekinu izmantot savu ietekmi pār Maskavu, lai palīdzētu izbeigt karu.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Šapss norādījis, ka nesenā Krievijas un Ķīnas līderu tikšanās un tirdzniecības pieaugums starp abām valstīm atklāj, ka patiesībā Pekinas un Maskavas starpā pastāv daudz dziļākas attiecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti