Ukrainas izlūkdienests: Krievu brīvprātīgie veic operāciju Belgorodas apgabalā

Ukrainā karojošo krievu leģions "Krievijas brīvība" un "Krievu brīvprātīgais korpuss" veic operāciju Krievijas Belgorodas apgabala teritorijā, lai izveidotu "drošības zonu" Ukrainas civiliedzīvotāju aizsardzībai, pirmdien paziņoja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) pārstāvis Andrijs Jusovs.

Pēc viņa teiktā, operāciju veic tikai Krievijas pilsoņi.

Jusovs arīdzan apgalvo, ka Krievija steigšus izved kodolieroču krājumus no netālā objekta "Belgoroda-22".

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks paziņoja, ka "Ukraina ar interesi vēro notikumus Belgorodas apgabalā Krievijā un pēta situāciju, bet Ukrainai nav nekāda sakara ar to".

"Vienīgais virzošais politiskais spēks totalitārā valstī ar skrūvju pievilkšanu vienmēr neizbēgami kļūst partizānu kustība ar ieročiem rokās," tviterī norādīja Podoļaks.

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs apgalvo, ka Ukraina ar šo operāciju mēģinot novērst uzmanību no Bahmutas pilsētas zaudēšanas. Ukrainas pārstāvji gan vēsta, ka cīņa par Bahmutu vēl turpinās.

Ap plkst.14 "Krievijas brīvība" un "Krievu brīvprātīgais korpuss" paziņoja, ka ir "atbrīvojuši" Kozinkas ciemu Belgorodas apgabalā un iekļuvuši Graivoronas apdzīvotajā vietā.

Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs apstiprināja, ka Ukrainas diversantu grupa "iekļuva Graivoronas rajona teritorijā".

Pēc viņa teiktā, "Krievijas bruņotie spēki kopā ar robežsardzi, nacionālo gvardi un FSB veic nepieciešamos pasākumus ienaidnieka likvidēšanai".

Gladkovs vēsta, ka Belgorodas apgabalā izsludināts "pretterorisma režīms", kas paredz dažādus ierobežojumus, piemēram, pastiprinātas iedzīvotāju dokumentu pārbaudes.

Krievijas Iekšlietu ministrija Belgorodas apgabalā izsludinājusi plānu "Ēdelveiss", kas paredz visu ministrijas darbinieku izsaukšanu uz policijas nodaļām.

Sociālajos tīklos izplatās video, kuros redzami sastrēgumi, iedzīvotājiem šķietami cenšoties pamest Belgorodu. Brīvprātīgie kaujinieki aicinājuši Krievijas pierobežas iedzīvotājus nebēgt, bet cīnīties pret Putina režīmu.

Ukrainas un Krievijas "Telegram" kanāli izplatījuši video, kurā "Krievu brīvprātīgā korpusa" pārstāvji apgalvo, ka atrodas netālu no Bezļudovkas Belgorodas apgabalā, Ļubimovkas, Čuroviču ciemiem Brjanskas apgabalā.

Savukārt "Krievijas brīvība" publicēja aicinājumu, aicinot krievus cīnīties pret Putina režīmu. Vēlāk viņi aicināja Krievijas pierobežas reģionu iedzīvotājus "palikt mājās un nepretoties".

Parādījušās ziņas, ka šo divu vienību kaujinieki esot uzbrukuši Graivoronas robežkontroles punktam, kā rezultātā gājis bojā Krievijas robežsargs. Tīmeklī tiek arī izplatīts video par šo vienību militārās tehnikas pārvietošanos Krievijas teritorijā.

"Krievijas brīvprātīgo korpuss" ir 2022. gada augustā izveidota krievu brīvprātīgo vienība, kas karo Ukrainas pusē. Šī vienība jau agrāk īstenojusi operācijas Krievijas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti