Ukraina cer pēc iespējas ātrāk sagaidīt ASV apstiprināto palīdzību

Ar lielu prieku, pateicību un atvieglojumu Ukrainā uzņemts ASV Pārstāvju palātas lēmums piešķirt Ukrainai 61 miljardu dolāru vērtu palīdzību. Ukraina ar nepacietību gaida lēmuma stāšanos spēkā un pēc iespējas ātrāku ASV militārā ekipējuma nosūtīšanu uz Ukrainu.

ASV Kongresa Pārstāvju palātas lēmums par 61 miljarda ASV dolāru palīdzības pakotnes piešķiršanu Ukrainai ir ļoti, ļoti ilgi gaidīts.

Šis jautājums Kongresā bija iestrēdzis vairāk nekā pusgadu, un šajā laikā, kā zināms, Ukrainas militārās spējas turēties pretī Krievijas karaspēkam strauji izsīka.

Ukraina atviegloti uzelpo

Krievija frontē tiecas izmantot milzīgu pārsvaru ne tikai cilvēkresursu ziņā, bet arī militāri, jo ukraiņiem vienkārši nav, ar ko šaut pretī, un visu laiku jādomā, kā efektīvāk cīnīties pretī ievērojamam pārspēkam apstākļos, kad kritiski trūkst artilērijas lādiņu, tāpat tālās darbības ieroču.

Tāpēc ASV atbalsts bija ļoti gaidīts. Šis stāsts gan ir ne tikai par naudu, bet arī par militāro aprīkojumu un ieročiem, ko ražo ASV un kas šobrīd Ukrainai ir ārkārtīgi vajadzīgs, bez kura faktiski nav iespējama uzvara šajā karā.

Tāpēc šajās dienās visa Ukraina, tēlaini izsakoties, sastingusi sekoja līdzi ASV Pārstāvju palātā notiekopšajam. Beigās, kad tika saņemts pozitīvs lēmums, bija sajūta, ka visi atviegloti uzelpo.

"Tas ir svarīgs atbalsts, kas šodien stiprinās Ukrainu. Tas ir svarīgs signāls Kremlim, ka nebūs otras Afganistānas un ka ASV paliks kopā ar Ukrainu, paliks kopā ar ukraiņu aizsardzību un demokrātijas un brīvības aizsardzību pasaulē," uzsver Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis arī atzīmēja, ka ļoti tiek gaidīts arī pozitīvs Senāta lēmums un prezidenta Džo Baidena paraksts, lai lēmums par palīdzības piegādi stātos spēkā.

Krievija mēģinās pastiprināt uzbrukumus

Ukrainai ir ļoti svarīgi, lai nenotiktu kavēšanās ar militārās palīdzības nosūtīšanu.

"Es uzskatu, ka šī palīdzība reāli stiprinās Ukrainas bruņotos spēkus un mums būs iespēja uzvarai, bet pie nosacījuma, ja par šo naudu Ukraina saņems tos deficīta ieročus, kas ir nepieciešami ienaidnieka atvairīšanai. Un lai šī palīdzība netiek izsmērēta par niekiem, bet lai tā tiešām ienāktu to deficīta ieroču veidā, kādu mums šobrīd nav – gan artilērijas, gan tālās darbības stratēģisko ieroču," teica Zelenskis.

"Tas ir tas, kas bija ierakstīts likumā. ATACMS, tātad pretgaisa aizsardzība, kas ir ļoti nepieciešama, lai nezaudētu cilvēkus frontē; pretgaisa aizsardzība, kas neapšaubāmi šobrīd ir prioritāte."

Gan ukraiņi, gan arī ASV Kara pētījumu instititūts prognozē, ka Krievija tuvākajā laikā varētu vēl pastiprināt savus uzbrukumus, izmantojot brīdi, kamēr ASV solītā militārā palīdzība vēl nav sasniegusi Ukrainu.

Līdz 9. maijam iebrucēji plāno ieņemt Časivjaras pilsētu Bahmutas apkaimē. Ukraina apņēmusies darīt visu, lai okupantu plāni izgāztos.

Pirmais sūtījums nākamnedēļ varētu sasniegt Ukrainu

ASV laikraksts "The Washington Post", atsaucoties uz amerikāņu amatpersonām, ziņo, ka Pentagonam būs vajadzīga mazāk nekā nedēļa pēc gala lēmuma pieņemšanas, lai veiktu pirmās piegādes.

Gala lēmums – prezidenta Baidena paraksts – tiek gaidīts trešdien. Līdz ar to tiek solīts, ka jau nākamnedēļ daļu ieroču no jaunā sūtījuma varētu atgādāt līdz Ukrainai.

Ukrainas karavīri to ļoti gaida. Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis sociālajos medijos izplatījis video ar karavīriem no Doneckas apgabala, kas izteikuši pateicību ASV par atbalstu.

"Pirms četrām dienām šo bērnudārzu Doneckas apgabalā iznīcināja Krievijas iebrucēji. Tagad, pateicoties ASV tautas atbalstam, Ukraina varēs apturēt šo terorismu un genocīdu. Slava Ukrainai! Dievs, svētī Ameriku!"

ASV palīdzības laicīga piegāde šobrīd ir ļoti svarīga, jo tiek ziņots, ka maija vidū vai jūnija sākumā Krievija varētu sākt jaunu vērienīgu uzbrukumu Ukrainā. Ir ļoti svarīgi, lai ukraiņiem ir militāras spējas pienācīgi to sagaidīt.

KONTEKSTS:

ASV ilgstoši atbalsta Ukrainu tās karā pret Krieviju, taču Pārstāvju palātas republikāņu frakcijas vidū ir kritiskāk noskaņoti deputāti, kuri iebilda pret Ukrainai sniedzamā atbalsta apmēriem. Tieši viņi mēnešiem ilgi aizkavēja Vašingtonas atbalstu Kijivai.

Konservatīvāko republikāņu ieskatā uzmanība netiek pievērsta citiem svarīgākiem jautājumiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Kongresa apakšpalātas spīkers Maiks Džonsons savu partijas biedru kritikas dēļ bija spiests meklēt papildu balsis likumprojekta apstiprināšanai demokrātu mazākuma vidū.

2024. gada 20. aprīlī ASV Kongresa Pārstāvju palāta beidzot apstiprināja likumprojektu par 61 miljardu dolāru vērtas militārās palīdzības piešķiršanu Ukrainai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti