Polijas premjers: Nevar pieļaut atklātu un nekaunīgu Putina atbalstītāju darbības uz Polijas–Ukrainas robežas

Turpinoties Polijas lauksaimnieku protestiem uz Ukrainas robežas, Varšava paziņojusi, ka iekļaus kritiskās infrastruktūras sarakstā robežšķērsošanas punktus uz robežas ar Ukrainu, kā arī atsevišķus ceļu un dzelzceļa posmus, kas ved uz Ukrainas robežu.

Kā ceturtdien rīkotajā preses konferencē norādīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks, tas tiek darīts, lai garantētu ātru Ukrainai paredzētās militārās un humānās palīdzības nonākšanu otrpus robežas.

Tusks arīdzan komentējis plašu uzmanību izpelnījušos incidentu Polijas dienvidos, kur lauksaimnieki izkāra pie traktora plakātu ar uzrakstu "Putin, sakārto Ukrainu, Briseli un mūsu valdību".

"Mēs nevaram pieļaut, ka tie, kas atklāti un nekaunīgi atbalsta Putinu, kalpo Krievijas propagandai un kompromitē Polijas valsti, aktīvi darbojas uz Polijas–Ukrainas robežas, piesedzoties ar zemnieku protestiem. Viņi kompromitē mūs – poļus, un arī protestētājus," sacīja Tusks.

" Jo īpaši uz Polijas–Ukrainas robežas – laikā, kad uz spēles ir likts Ukrainas liktenis. Un es gribu to uzsvērt – laikā, kad uz spēles ir likts Ukrainas liktenis. Katrs šāds uzbrukums publiskajā telpā ir Putina naratīva izplatīšana un valsts nodevība. Un es ceru, ka gan protestētāji, gan visi dienesti gūs pareizo mācību. Mēs nekad to netolerēsim," turpināja premjers.

Jau ziņots, ka Polijas policija sākusi izmeklēšanu par lauksaimnieku protesta akcijā izkārto un kā Polijas, tā arī Ukrainas sabiedrībā plašu sašutumu izraisījušo plakātu Putina atbalstam.

Polijas lauksaimnieki jau vairākas nedēļas bloķē Ukrainas kravas automašīnu iebraukšanu savā valstī, protestējot pret, viņuprāt, negodīgo konkurenci, ko rada lētāku produktu imports no Ukrainas. Pirms tam robežu vairākus mēnešus bloķēja Polijas kravas automašīnu vadītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti