Medijs: Spānijā noslepkavotais krievu dezertieris sašauts sešas reizes un nobraukts ar paša auto

Maskava bija pasūtījusi slepkavas, kuri aizvadītajā nedēļā Spānijā nošāva krievu pilotu Maksimu Kuzminovu sešus mēnešus pēc viņa bēgšanas uz Ukrainu ar helikopteru, ceturtdien ziņoja laikraksts "El Pais", atsaucoties uz avotiem Spānijas izlūkdienestā.

"Spānijas izlūkdienesti nešaubās, ka pie šī bezprecedenta nozieguma Spānijā – Maksima Kuzminova slepkavības Alikantē – vainojama Kremļa garā roka," rakstīja laikraksts.

Pret Kuzminovu bija raidītas sešas lodes, un viņš tika sabraukts ar pašam piederošo automašīnu, kurā slepkavas aizbēga no notikuma vietas. Spēkrats vēlāk atrasts pilnībā sadedzis netālu esošā pilsētā.

Kuzminovu atrada 13. februārī Villajohosā, 12 kilometrus no piekrastes kūrorta Benidormas. Spānijas plašsaziņas līdzekļi pirmdien paziņoja, ka pēc pirkstu nospiedumiem mirušais vīrietis identificēts kā Kuzminovs.

33 gadus vecais vīrietis pērn augustā ar helikopteru Mi-8 ielidoja Ukrainā, paziņojot, ka ir pret Krievijas militāro ofensīvu, un aicināja kolēģus sekot viņa piemēram.

Lai gan Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) atzinīgi novērtēja ziņu par Kuzminova nāvi, tas ne apstiprināja, ne noliedza Maskavas līdzdalību.

Avoti Spānijas izlūkdienestā, uz kuriem atsaucās "El Pais", sacīja, ka šobrīd vienīgais jautājums ir, kurš no krievu specdienestiem vainojams šajā slepkavībā – SVR, Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) vai Krievijas izlūkdienests (GRU).

Taču spāņu izlūki arī atzina, ka būtu "ļoti grūti" iegūt pārliecinošus pierādījumus.

Laikraksts arī citēja avotus Spānijas diplomātiskajās aprindās, kuri apgalvoja, ka šis incidents ir "ļoti nopietns" un ka Spānija "reaģēs ar spēku", ja Maskavas iesaistīšanās apstiprināsies.

Spānijas amatpersonas līdz šim atteikušās oficiāli apstiprināt, ka upuris ir Kuzminovs. Izmeklēšanu vadošās Civilās gvardes policijas pārstāvis ceturtdien ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka nav jaunas informācijas par šo lietu, un Iekšlietu ministrija atteicās sniegt komentārus.

Plašākus komentārus atteicās sniegt arī Aizsardzības ministrija, kas ir atbildīga par Spānijas izlūkdienestiem.

"Ļaujiet policijai darīt savu darbu un veikt izmeklēšanu," atteica tās pārstāvis sakariem ar presi.

Spānijas izlūkdienesti uzskata, ka slepkavību, kas notika apgabalā, kur dzīvo daudz krievu, un kas sākotnēji tika uzskatīta par "rēķinu kārtošanu", paveica algotņi, kuri jau ir pametuši valsti.

Kad Kuzminovs dezertēja, viņa helikopterā bija vēl divi Krievijas karavīri, kuri nezināja par viņa plāniem. Viņus nogalināja brīdī, kad vīrieši centās bēgt, helikopteram nosēžoties Ukrainā.

Krievijas SVR vadītājs Sergejs Nariškins otrdien pauda gandarījumu par pilota nāvi.

"Šis nodevējs un noziedznieks kļuva par morālu līķi tajā pašā brīdī, kad viņš plānoja savu netīro un briesmīgo noziegumu," sacīja Nariškins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti