Dānija palielinās atbalstu Ukrainai, paraksta drošības vienošanos

Dānija un Ukraina ceturtdien parakstījušas divpusēju vienošanos drošības jomā, līdzīgu, kādu Kijiva iepriekš jau noslēgusi ar Vāciju, Franciju un Lielbritāniju.

Vienošanās noslēgta uz desmit gadiem, un valsts atbalsts Ukrainai tiks finansēts no Dānijas izveidotā Ukrainas fonda, kura vērtība pašlaik ir 10 miljardi ASV dolāru.

Dānija, kas ir ceturtā lielākā militārās palīdzības sniedzēja Ukrainai, paziņojusi arī par 15. militārās paketes piešķiršanu Ukrainai.

"Šodien mēs prezentējam jaunu palīdzības paketi Ukrainai. Tā ir 15. pakete, kuras kopējā summa ir nedaudz lielāka par 1,7 miljardiem Dānijas kronu (228 miljoni eiro). Līdz šim Dānija Ukrainai ir sniegusi atbalstu 33 miljardu kronu (4,43 miljardi eiro) apmērā," vēsta Dānijas premjere Mete Frederiksena.

"Jūs jau zināt šīs lietas: tanki, pretgaisa artilērija, munīcija, ukraiņu karavīru apmācība un, protams, mūsu lidmašīnas F-16. Mēs zinām, ka no svara ir arī ziedojumi. Tas ukraiņiem palīdz jau gandrīz divus gadus. Taču jau pēc dažām dienām diemžēl ieejam trešajā kara gadā, tādēļ ir jādara vairāk.

Ar vārdiem vien karu uzvarēt nevar, tāpēc, mūsuprāt, visiem sabiedrotajiem būtu jāziedo vairāk, un laiks ir ļoti svarīgs.

Pats par sevi saprotams, ka Krievijai nevajadzētu ļaut ar spēku noteikt Eiropas robežas. Galu galā brīvībai un demokrātijai ir jāuzvar."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti