Zelenskis salīdzina Bahmutu ar Hirosimu pēc kodoluzbrukuma

Bahmuta ir pilnībā nopostīta, taču Krievijas spēkiem to arvien nav izdevies okupēt, šodien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, salīdzinot Bahmutu ar Hirosimu pēc kodoluzbrukuma 1945. gadā. G7 valstu vadītāju samitā Japānas pilsētā Hirosimā Zelenskis tikās ar ASV prezidentu Džo Baidenu, kurš izziņoja papildu militāro palīdzību Ukrainai un uzsvēra, ka sabiedrotie turpinās atbalstīt ukraiņus cīņā pret Krievijas agresiju tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Zelenskis salīdzina Bahmutu ar Hirosimu pēc kodoluzbrukuma
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šodien noslēdzās septiņu ekonomiski attīstītāko demokrātiju jeb G7 valstu līderu sanāksme Hirosimā. Tur sev plašu uzmanību piesaistīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš pasākumā piedalījās klātienē, lai varētu runāt ar saviem ietekmīgākajiem sabiedrotajiem par turpmāku militāro un diplomātisko atbalstu viņa valsts cīņā pret Krievijas agresiju.

Samita noslēgumā Zelenskis atbildēja uz žurnālistu jautājumiem. Daudzi mediji vēlējās dzirdēt Ukrainas prezidenta komentāru par Krievijas apgalvojumiem, ka tās spēki ir pilnībā ieņēmuši Bahmutas pilsētu Doneckas apgabalā. Cīņa par to ilgst jau deviņus mēnešus un ir prasījusi milzīgus dzīvā spēka zaudējumus abās karojošajās pusēs.

Zelenskis Bahmutu salīdzināja ar Hirosimu pēc kodoluzbrukuma 1945. gadā, bet uzsvēra, ka Ukrainas armija turpina cīņu par pilsētu.

"Teikšu atklāti – fotogrāfijas no sagrautās Hirosimas man pilnībā atgādina Bahmutu un citas Krievijas karaspēka nopostītās vietas Ukrainā. Bahmutā nekas nav palicis neskarts, visas ēkas ir sagrautas. Jūs nevarat pateikt, kur bija iela vai māja. Tā ir absolūta un totāla iznīcība. Tur nav nekā, nav neviena cilvēka," sacīja Zelenskis. "Mūsu karavīri šodien izpilda svarīgu uzdevumu. Viņi atrodas Bahmutā. Es neatklāšu, kur, bet tas mums apliecina, ka Krievijas Federācija nav okupējusi Bahmutu."

Zelenskim arī jautāja, kad sāksies ilgi gaidītais Ukrainas armijas pretuzbrukums. Prezidents neatklāja detaļas, bet sacīja, ka Krievija sajutīšot, kad ofensīva būs sākusies.

Zelenskim bija jāatbild arī uz jautājumiem par iespējamām iznīcinātāju F-16 piegādēm Ukrainai. To ražotājvalsts ASV oficiāli ir atļāvusi nodot F-16 lidmašīnas Ukrainai, bet pagaidām neviena valsts nav solījusi to darīt. Zelenskis sacīja, ka Kijiva turpinās intensīvas sarunas ar sabiedrotajiem un viņš esot pilnībā pārliecināts, ka Ukraina saņems F-16 iznīcinātājus.

F-16 lidaparāti bija viens no galvenajiem tematiem Zelenska divpusējā sarunā ar ASV prezidentu Džo Baidenu. Baltā nama saimnieks pēc tikšanās ar Ukrainas kolēģi sacīja, ka Zelenskis ir sniedzis stingras garantijas, ka ukraiņi F-16 iznīcinātājus neizmantos uzbrukumiem Krievijas teritorijai.

Baidens arī uzsvēra, ka G7 valstu līderi Zelenskim vēlreiz ir apstiprinājuši kopīgo un nelokāmo apņemšanos atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, kuri aizstāv sevi pret Krievijas brutālo agresijas karu. Baidens piebilda, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam neizdošoties salauzt šo apņemšanos.

Baidens tikšanās laikā ar Zelenski paziņoja par jaunu ASV militārās palīdzības paketi Ukrainai 375 miljonu dolāru apmērā. Tajā būs iekļauta munīcija raķešu palaišanas iekārtām HIMARS, artilērijas šāviņi un cita munīcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti