Ukraina pretojas Krievijas mērķtiecīgajam uzbrukumam Doneckas apgabala Časivjaras virzienā

Pēc ASV Kongresa apakšpalātas balsojuma sestdien, kurā apstiprināta palīdzība Ukrainai 61 miljarda dolāru vērtībā, amatpersonas un iedzīvotāji ir gandarīti par pieņemto lēmumu. Tiesa, situācija frontē un Krievijas uzbrukumi tikai apliecina, ka Ukrainai sabiedroto palīdzība ir nepieciešama pēc iespējas ātrāk. Krievija arī svētdien uzbrukusi vairākām vietām Ukrainā, un ir ziņas par cietušajiem.

Ukraina pretojas Krievijas mērķtiecīgajam uzbrukumam Doneckas apgabala Časivjaras virzienā
00:00 / 00:00

Ziņas par amerikāņu likumdevēju atbalstīto palīdzības paketi Ukrainai Kijivas iedzīvotāji uztver pozitīvi. Viņi cer, ka tas izmainīs situāciju uz labo pusi.

"Ļoti palīdzēs. Es domāju, ka mūsu puiši būs dzīvi, – tas ir pats svarīgākais. Lai mums būtu, ar ko aizstāvēt miermīlīgos cilvēkus un mūsu puišus. Viņi ir mūsu labie puiši. Mēs to ļoti gaidām, tas glābs mūsu dzīvības," sacīja medmāsa Oksana.

"Protams, ka nav par vēlu. Jebkurā gadījumā palīdzība ir vajadzīga. Un vai tas būtu agrāk vai vēlāk, tas jebkurā gadījumā palīdzēs," pauda frizieris Dmitro.

Palīdzība Ukrainai ir svarīga, lai atvairītu Krievijas īstenotos gaisa uzbrukumus.

Svētdienas rītā Krievijas veiktajā "Smerč" tipa raķešu uzbrukumā Ukrainskas pilsētai Doneckas apgabalā dzīvību zaudēja 82 gadus veca sieviete, ievainoti četri cilvēki.

Svētdienas rītā ap pulksten četriem no Dņepras upes kreisā krasta tika apšaudīts viens no Hersonas dzīvojamajiem rajoniem, ir nodarīti bojājumi dzīvojamajām mājām.

Nedēļas pēdējā dienā uzbrukumu piedzīvoja arī Odesas apgabals. To Krievija apšaudīja ar ballistiskajām raķetēm. Amatpersonas vēstīja, ka triecienu mērķis bija ar loģistiku saistīts ostas infrastruktūras objekts. Pagaidām ziņots par nodarītajiem bojājumiem dzīvojamām mājām tā apkārtnē, cietuši vismaz četri cilvēki.

Sarežģīta ir situācija frontes austrumu daļā. Krievija turpina mērķtiecīgu uzbrukumu Doneckas apgabala Časivjaras virzienā.

Maskava paziņojusi, ka ir ieņemts trīs kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Časivjaras esošais Bohdanivkas ciems. Vācu izdevuma "Bild" analītiķis Juliāns Repke, analizējot publiski pieejamos datus, secināja, ka krievu karaspēks ir ieņēmis 30 procentus no Krasnohorivkas.

Turklāt, vērtējot video no karadarbības vietām, Repkem ir pamats uzskatīt, ka Časivjaras apkaimē ukraiņiem vairāk nav pretgaisa aizsardzības sistēmu.

Ukrainas televīzijas vienotajam ziņu maratonam operatīvi stratēģiskā grupējuma "Horticja" pārstāvis pulkvežleitnants Nazars Vološins apliecinājis, ka Ukrainas bruņotie spēki kontrolē situāciju ap Časivjaru, tomēr krievu spiediens ir jūtams.

"Šobrīd karstākā situācija saglabājas Bahmutas un Avdijivkas virzienā. Šeit ienaidnieka armija nepārstāj mēģināt ieņemt mūsu aizstāvju pozīcijas, izmantojot visa veida bruņojumu un artilēriju, tankus, dažādu veidu bezpilota lidrobotus, kā arī izmanto aviāciju triecienu ar vadāmajām un fugasa bumbām, lai sasniegtu savus mērķus," teica Vološins. "Viņu vienīgais mērķis – iziet uz Doneckas apgabala administratīvo robežu. (..) Aizvadītajā diennaktī notika 115 sadursmes visā frontē. Lielākā daļa no tām tieši operatīvi stratēģiskā grupējuma "Horticja" atbildības zonā."

Vološins arī teica, ka apšaudēs tiek izmantota Ķīnas un Ziemeļkorejas ražojuma munīcija.

Iepriekš Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks ģenerālpulkvedis Oleksandrs Sirskis paziņoja, ka Krievija plāno ieņemt Časivjaru līdz 9. maijam. Svētdienas rītā Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas publicētajā analīzē norādīts, ka Časivjara atrodas augstienē un ir salīdzinoši labi aizsargāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti