Rīta Panorāma

Motocikli atgriežas ielās. Jāatsvaidzina braukšanas

Rīta Panorāma

Vācijā jaunās ēkās būs jāveido "zaļās" apkures sistēmas

Lietuvā piemēros sankcijas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem

Lietuvā piemēros sankcijas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Lietuvas parlaments atkārtoti apstiprinājis likumu, kas agresijas Ukrainā dēļ nosaka atšķirīgus ierobežojumus Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. Tam veto uzlika prezidents Gitans Nausēda, jo, viņaprāt, sankcijas Baltkrievijas pilsoņiem bija pārāk vieglas.

Lai pārvarētu prezidenta veto un likums stātos spēkā, tas bija jāatbalsta vismaz 71 deputātam, bet par to tika nodotas 99 balsis.

Likums ierobežo abu valstu pilsoņu iespējas saņemt Lietuvas vīzu un ievest Ukrainas hrivnas, savukārt Krievijas pilsoņiem noteikti arī nekustamā īpašuma iegādes ierobežojumi. Līdz nākamā gada 3. maijam arī netiks izskatīti agresorvalsts pilsoņu pieteikumi uzturēšanās atļaujas saņemšanai, un likumā paredzētas pārbaudes tiem, kas šķērso Eiropas Savienības ārējo robežu.

Lēmums neattiecināt šos stingrākos ierobežojumus uz Baltkrievijas pilsoņiem tika pamatots ar iespējamām problēmām Lietuvas kravu pārvadātājiem.

Mīkstākus noteikumus atbalsta arī šīs valsts diasporas pārstāvji. Apmēram 30 cilvēki sapulcējās mītiņā pie parlamenta ēkas ar lozungiem, ka baltkrievu tauta nav Baltkrievijas režīms un Baltkrievija nav Krievija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti