Dienas ziņas

Izgudro kravas elektroskūteri; to varētu izmantot pastnieki

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Čehijas ministrs: Latvijas drošība ir arī mūsu drošība

Čehijas ārlietu ministrs: Latvijas drošība ir arī mūsu drošība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Rīgā piektdien bija ieradies Čehijas ārlietu ministrs Jans Lipavskis, lai apspriestu gan divpusējās attiecības ar Latviju, gan atbalstu Ukrainai un kopējo drošību reģionā.

"Sadarbība ar Čehiju ir teicama. Tā ir mūsu draugs un sabiedrotais," sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, sagaidot Čehijas kolēģi.

Čehija aktīvi piedalās arī Baltijas valstu aizsardzībā, jo Ādažos vairāk nekā 60 čehu karavīru dienē NATO daudznacionālajā kaujas grupā.

Latviju un Čehiju vieno arī kopīga izpratne par atbalstu Ukrainai, sniedzot palīdzību gan politiski, gan militāri, gan finansiāli.

"Protams, nav viegli cilvēkiem izstāstīt, kādēļ mēs atbalstām Ukrainu, kādēļ sūtām tai ieročus, humāno palīdzību, kāpēc atbalstām politiski un finansiāli. Čehijā, kur ir 10 miljoni iedzīvotāju, esam uzņēmuši 500 000 ukraiņu bēgļu. Un, protams, sabiedrībai, kad ir augsta inflācija, augošas enerģijas cenas, ļoti uzmanīgi tas viss ir jāskaidro," stāsta Lipavskis.

"Latvijas drošība ir arī mūsu drošība, un situācijā, kad Krievijas imperiālisms uzbrūk Ukrainai, arī Ukraina ir mūsu drošība.

Tas ir kopīgs uzdevums, līdz ar to sabiedrība to saprot, mums ir jābūt uzmanīgiem, to skaidrojot, un vairums sabiedrības mūs noteikti atbalsta." 

Čehijas ministrs norādīja, ka ir svarīgi runāt arī ar Ungāriju, ar ko Čehija kopīgi atrodas Višegrādas grupā. Ungārijai tiek piedēvēta draudzīga attieksme pret Krieviju, un Ungārijas ārlietu ministrs arī turpina apmeklēt Krieviju. Čehija uzskata, ka ir jāturpina skaidrot valstu drošības jautājumi, sarunāties un nešķelt Eiropu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti