Aptauja: Eiropieši lielākoties pesimistiski par Ukrainas iespējām uzvarēt karā

Tikai 10% eiropiešu uzskata, ka Ukraina var sakaut Krieviju tās uzsāktajā pilna apmēra karā, liecina trešdien, pirms agresorvalsts iebrukuma otrās gadadienas publicētās aptaujas dati.

Eiropas Ārlietu padomes aptauja veikta laikā, kad Kijiva atzinusi, ka saskaras ar grūtībām frontē un Ukrainā radušās bažas par Rietumu atbalstu.

Aptauja, kas pagājušajā mēnesī tika veikta 12 Eiropas Savienības (ES) valstīs, liecina, ka vidēji 20% aptaujāto uzskata, ka Krievija varētu uzvarēt, un 37% domā, ka konflikts beigsies ar kompromisa risinājumu.

Viedokļi dažādās valstīs atšķīrās, un visatzinīgāk Ukrainas izredzes vērtēja Polijas, Zviedrijas un Portugāles respondenti – 17%, bet vismazāk optimisma pauda Ungārijas un Grieķijas iedzīvotāji.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, 31% aptaujāto atzina, ka Eiropai būtu jāatbalsta Ukraina, lai tā spētu atgūt Krievijas ieņemtās teritorijas, savukārt 41% aptaujāto norādīja, ka tai būtu jāmudina Kijivu sākt pamiera sarunas.

Ukrainas otras lielākās atbalstītājas ASV turpmākā palīdzība kara skartajai valstij aizvien nav apstiprināta, jo tās palīdzības pakete 60 miljardu ASV dolāru (55,5 miljardu eiro) vērtībā joprojām ir iestrēgusi izskatīšanā Kongresā.

Republikāņu Baltā nama līderis un kandidāts uz ASV prezidenta amatu Donalds Tramps ir kritizējis turpmāku atbalstu Ukrainai.

Uz jautājumu, vai Eiropai būtu jāpalielina atbalsts Ukrainai, ja nākamais ASV līderis pārtrauktu palīdzības sniegšanu, 20% respondentu atbildēja, ka atbalsts būtu jāpalielina, bet 21% respondentu norādīja, ka tas būtu jāsaglabā pašreizējā līmenī.

Vēl 33% aptaujāto norādīja, ka Eiropai būtu jāseko ASV piemēram, samazinot atbalstu un mudinot Ukrainu noslēgt vienošanos ar Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti