ASV prezidents Baidens retā uzrunā valstij uzsver nepieciešamību atbalstīt Ukrainu un Izraēlu

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdienas vakarā no Baltā nama Ovālā kabineta ar televīzijas starpniecību uzrunāja savas valsts iedzīvotājus, uzsverot, ka ASV ir svarīgi atbalstīt Ukrainu un Izraēlu pašreizējos karos pret ienaidniekiem. Šādas uzrunas notiek reti un parasti ASV un pasaulei kritiskos brīžos.

Baidens sacīja, ka ASV ir jāpalielina palīdzība Ukrainai un Izraēlai, kuras pašlaik izcīna asiņainus karus pret saviem ienaidniekiem.

Prezidents uzsvēra, ka karā Ukrainā nedrīkst uzvarēt Krievijas prezidents Vladimirs Putins, bet palestīniešu teroristiskais grupējums "Hamās" un tā sabiedrotie nedrīkst gūt panākumus Tuvajos Austrumos.

"Mēs nedrīkstam ļaut un neļausim uzvarēt tādiem teroristiem kā "Hamās" un tirāniem kā Putins. Es to nepieļaušu," uzsvēra Baidens.

Viņaprāt, vēsture ir iemācījusi to, ka gadījumos, kad teroristi un diktatori netiek saukti pie atbildības par savu agresiju, viņi sēj vēl lielāku haosu un iznīcību, bet tas palielina draudus ASV un pasaulei.

Baidens arī brīdināja Irānu, ka ASV to sauks pie atbildības par palīdzību "Hamās" cīņā pret Izraēlu un Krievijai tās izvērstajā pilna apmēra karā Ukrainā.

Baidens paziņoja, ka viņš piektdien vērsīsies ASV Kongresā ar oficiālu pieprasījumu apstiprināt ārkārtas palīdzību Ukrainai un Izraēlai. Baidens vēlas saņemt 60 miljardus dolāru papildu militārajai palīdzībai Ukrainai un 14 miljardus dolāru palīdzībai Izraēlai.

Bez minētajiem 74 miljardiem dolāru Baidens pieprasīs vēl 31 miljardu dolāru ASV un Meksikas robežas drošības stiprināšanai, narkotiskās vielas fentanila kontrabandas apkarošanai un palīdzības sniegšanai ASV sabiedrotajiem Indijas un Klusā okeāna reģionā, kas saskaras ar pieaugošu Ķīnas agresiju.

Prezidents uzsvēra, ka tas būtu "gudrs ieguldījums, kas nesīs dividendes Amerikas drošībai vairāku paaudžu garumā".

Baltais nams ar nodomu ir sasaistījis šos finansējuma pieprasījumus vienā paketē, lai panāktu Kongresa vairākuma atbalstu. Taču Baidena administrācijai būs vēl jāpiepūlas, lai iegūtu pieprasītos līdzekļus, jo Kongresa Pārstāvju palāta joprojām nav izraudzījusies jaunu priekšsēdētāju, bez kura parlamenta apakšnamā nedrīkst notikt nekādi balsojumi. Turklāt Republikāņu partijas labējā spārnā pieaug pretestība ASV palīdzības sniegšanai Ukrainai.

Pirms uzrunas televīzijā Baidenam notika telefonsaruna ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Tās laikā Baidens atkārtoti uzsvēra ASV nelokāmo atbalstu Ukrainas cīņā par savu suverenitāti, teritoriālo integritāti un demokrātisko nākotni.

Zelenskis pēc sarunas ar Baidenu sociālajos tīklos pateicās ASV par būtisko un ilgstošo palīdzību Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju. Atsevišķā ierakstā Zelenskis pateicās Vašingtonai par tālas darbības rādiusa raķešu ATACMS piegādi Ukrainai.

"Esmu pateicīgs prezidentam Baidenam par viņa spēcīgo runu. Kopā mēs neļausim naidam iznīcināt brīvību, un mēs neļausim teroristiem iznīcināt demokrātiju," vēsta Zelenskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti