Krievijas prokuratūra pieprasa 20 gadu cietumsodu opozicionāram Navaļnijam

Krievijas prokuratūra ceturtdien, 20. jūlijā, jaunā ekstrēmisma krimināllietā pret ieslodzīto Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju pieprasījusi piespriest viņam 20 gadu cietumsodu ar izciešanu īpašā režīma kolonijā, ziņo "Radio Svoboda", norādot, ka tiesa spriedumu šajā lietā pasludinās 4. augustā.  

Krievijas opozīcijas līderis apsūdzēts pēc sešiem Krievijas kriminālkodeksa pantiem, tostarp par ekstrēmistu organizācijas izveidi un finansēšanu, aicinājumiem uz ekstrēmismu, nacisma reabilitāciju un nepilngadīgo iesaistīšanu bīstamās darbībās.

Krievijas prokuratūra pieprasa 20 gadu cietumsodu opozicionāram Navaļnijam
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Navaļnijam izvirzītās apsūdzības saistītas ar viņa dibināto organizāciju "Pretkorupcijas fonds" (FBK), kas pēc prokuratūras prasības 2021. gadā tika atzīta par ekstrēmistisku organizāciju un kuras darbība Krievijā tika aizliegta. Navaļnijs savu vainu neatzīst un apsūdzības uzskata par politiskām.

Tikmer Eiropas Savienība papildinājusi "melno sarakstu" ar 13 fiziskām personām un piecām juridiskām personām, kas atbildīgas par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā. Sankcijām pakļauto personu vidū arī tā Krievijas cietuma priekšnieks, kurā šobrīd ieslodzīts opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. Viņš cietumā tiek pakļauts tādam ieslodzījuma režīmam, kas veicinājis viņa veselības pasliktināšanos, norāda Eiropas Savienība.

KONTEKSTS:

Kremļa opozicionāru Navaļniju aizturēja 2021. gada janvārī Maskavas lidostā brīdi pēc tam, kad viņš bija atgriezies no Vācijas, kur ārstējās pēc saindēšanas ar "Novičok". Krievijas tiesa nolēma, ka 2014. gadā Navaļnijam piespriestais nosacītais cietumsods jānomaina ar reālu brīvības atņemšanu. Viņu bija plānots paturēt ieslodzījumā līdz 2023. gada vidum

Taču Krievijā labošanas darbu kolonijā 2022. gada sākumā sākās jauna tiesas prāva pret Navaļniju par "krāpšanos un necieņas izrādīšanu pret tiesu". Par to viņam 2022. gada 22. martā tika piespriests deviņu gadu cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti