Pasaules preses foto konkursā par labāko atzīta traģiskā Mariupoles grūtnieces fotogrāfija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Ceturtdien paziņoti prestižā Pasaules preses foto konkursa uzvarētāji, un par aizvadītā gada labāko fotogrāfiju pasaules presē atzīts ukraiņu fotogrāfa Jevgeņija Maloļetkas uzņemtais attēls, kurā iemūžināta postaža pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainas pilsētas Mariupoles dzemdību namam.

Attēlā redzama ievainota grūtniece, kas tiek pārvietota pēc Krievijas uzbrukuma dzemdību namam. EDSO ziņojumā vēlāk tika secināts, ka Krievija tīšām apšaudīja dzemdību namu, nogalinot trīs cilvēkus, vēl 17 cilvēki tika ievainoti.

Attēlā redzamā sieviete ir 32 gadus vecā Irina Kaļiņina, kas drīz pēc tam laida pasaulē nedzīvu mazuli. Diemžēl arī pati Irina nomira no gūtajiem ievainojumiem.

Pirms kara viņa strādāja Mariupoles apģērbu veikalā un kopā ar vīru Ivanu bija ļoti laimīga, gaidot savu pirmo mazuli. Puisēnam jau bija izdomāts vārds Mirons, kas slāvu valodās nozīmē "miers".

"Mēs bijām ļoti laimīgi; tik ilgi bijām gaidījuši šo mazuli," raidsabiedrībai "BBC" stāsta Ivans, kurš tagad ieguvis patvērumu Lielbritānijā.

"Visu mūžu mēs domājām, ka krievi ir mūsu brāļi. Viņš [Krievijas prezidents Putins] mums uzbruka, nogalināja mūs, mūsu tuviniekus, draugus un mīļotos. Priekš kam? Kāpēc?" vaicā Ivans.

Pasaules preses foto konkursa žūrija secina, ka aģentūras "Associated Press" fotogrāfs Maloļetka vienā attēlā ļoti uzskatāmi parādījis ciešanas, ko sagādājis Krievijas iebrukums Ukrainā. Lēmums par galvenās balvas piešķiršanu Maloļetkam tika pieņemts vienbalsīgi.

Maloļetka bija viens no retajiem fotogrāfiem, kas Ukrainas pilsētā Mariupolē dokumentēja Krievijas uzbrukuma sekas.

"Mēs ieradāmies Mariupolē tikai stundu pirms iebrukuma. 20 dienas mēs kopā ar mediķiem mitinājāmies slimnīcas pagrabā un patvertnēs kopā ar vienkāršiem cilvēkiem, mēģinot parādīt bailes, ar ko nācās sadzīvot ukraiņiem," stāsta Maloļetka.

Foto stāstu kategorijā par labāko darbu atzītas dāņu fotogrāfa Madsa Nisena fotogrāfijas, kurās iemūžināta dzīve Afganistānā pēc "Taliban" atgriešanās pie varas.

Savukārt par labāko ilgtermiņa projektu atzīta armēņu fotogrāfes Anušas Babajanjanas fotogrāfiju sērija, kas vēsta par ūdens trūkuma radītajām problēmām Vidusāzijā.

"Miljoniem cilvēku skatīsies uz šīm fotogrāfijām un redzēs nāvi, izmisumu, zaudējumu un krīzi. Es vēlos, lai viņi ieraudzītu arī to, ko redzu es – cerību, ka ar notikušā dokumentēšanu ir iespējams taisnīgums un labāka nākotne," vēsta Pasaules preses foto fonda izpilddirektore Džumana El Zeina Huri. "Atceroties mēs godinām to, kas ir zaudēts, un šo fotogrāfu drosme un apņēmība mūs iedvesmo."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti