Panorāma

Gūst starptautisku pieredzi mācību uzņēmumu festivālā

Panorāma

Panorāma

ASV munīcijas rūpnīcas palielina ražošanu Ukrainas atbalstam

ASV munīcijas rūpnīcas palielina ražošanu Ukrainas atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Militārās rūpnīcas Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) palielina ražošanas jaudas, lai atbalstītu Ukrainu ar NATO standarta artilērijas lādiņiem cīņā pret Krievijas iebrucēju armiju. Runa ir par 155 milimetru kalibra šāviņiem. ASV plāno šā gada laikā palielināt mēnesī saražoto lādiņu skaitu līdz 24 tūkstošiem. Daudzi no tiem tiek izgatavoti rūpnīcā Pensilvānijas štatā.

Ukrainas aizstāvjiem cīņā pret Krievijas iebrucējiem lieti noder M777 modeļa haubices. Tās šauj ar NATO standarta 155 milimetru kalibra lādiņiem.

Ukraina vidēji izšauj ap 110 000 šādu lādiņu mēnesī, martā paziņoja Ukrainas aizsardzības ministrs. Tātad vidēji ap 3500 šādu 155 milimetru kalibra lādiņu dienā. Ukraina šo munīciju uzskata par kritiski svarīgu cīņā pret okupantu armiju.

Daļa šo šāviņu nāk no ASV munīcijas rūpnīcas Skrantonā Pensilvānijas štatā. Šajā ražotnē tiek izgatavotas 155 milimetru lādiņu čaulas.

Savulaik šeit bija Skrantonas tvaika lokomotīvju dzelzceļa depo, bet ASV armija rūpnīcu artilērijas šāviņu ražošanai izveidoja Korejas kara laikā.

Ražošana sākas ar 900 kilogramus smagiem sešmetrīgiem tērauda stieņiem, kurus sagriež sagatavēs.

Tās tiek uzkarsētas, tēraudu ievieto ievieto veidnē, kurā rūpnieciski tiek izkalta lādiņa čaula.

Tālāk tiek pārbaudīta kvalitāte, un soli pa solim ražošanas procesā tiek izveidotas NATO standarta 155 milimetru kalibra lādiņa čaulas.

"Man aiz muguras stāv gatavs produkts. Tas ir krāsots zaļā krāsā, sver aptuveni 35 kilogramus. Tā ir tikai lādiņa tērauda čaula. Tā tiks nosūtīts uz munīcijas rūpnīcu Aiovā, kur čaulā ielādēs munīciju, lādiņu saliks kopā un iepakos," stāsta Skrantonas munīcijas rūpnīcas pārstāvis Ričards Hansens.

ASV armijai piederošā militārā rūpnīca Skrantonā un citas tiek modernizētas, lai palielinātu munīcijas ražošanas apjomus Ukrainas atbalstīšanai.

ASV armija investē gandrīz pusotru miljardu dolāru, lai paplašinātu 155 milimetru šāviņu ražošanu – no 14 000 līdz 24 000 mēnesī jau šogad, bet piecu gadu laikā apjomus trīskāršotu.

"Saskaņā ar līgumu mēs izgatavojam aptuveni 11 tūkstoši lādiņu mēnesī. Vai mēs palielinām jaudas? Tikko saņēmām pasūtījuma izmaiņas. Pasūtījuma modifikāciju vēl neesmu redzējis, bet tas ir palielinājis ražošanas apjomus," vēsta Hansens.

ASV armija Ukrainai kopš Krievijas pilana apmēra iebrukuma sākuma piešķīrusi vairāk nekā miljonu 155 milimetru kalibra šāviņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti