ES valstis apņemas ieguldīt divus miljardus eiro munīcijas ražošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu un aizsardzības ministri pirmdien vienojās ieguldīt divus miljardus eiro munīcijas ražošanā. Tas nepieciešams, lai varētu pastiprināt munīcijas piegādes Ukrainai, kas cīnās pret Krievijas agresiju.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba uzsvēris, ka munīcijas krājumu papildināšana ir viena no galvenajām Ukrainas prioritātēm.

Lai sekmīgi cīnītos pret Krievijas iebrucējiem, Ukrainai vajadzētu ap 350 000 artilērijas šāviņu mēnesī.

ES ministri izteikuši cerību, ka tuvākā gada laikā Ukrainai būs iespējams piegādāt vismaz miljonu šāviņu. Ukrainai visvairāk nepieciešama 155 mm artilērijas munīcija.

Līdz šim Ukraina ir saņēmusi ap 350 000 šāviņu 450 miljonu eiro vērtībā.

Iepriekš dažas ES valstis iebilda pret to, ka saskaņā ar šo priekšlikumu munīciju varēs piegādāt tikai Eiropas valstu ražotāji.

Tomēr Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels brīdināja, ka gadījumā, ja lēmums šodien netiktu pieņemts, ieroču piegādes Ukrainai varētu tikt apdraudētas.

"Ārlietu un aizsardzības ministru kopējā sēdē, cerams, tiks pabeigts darbs pie vienošanās par munīcijas piegādēm Ukrainai. Kā jūs zināt, mēs izmantojam trīs veidu pieeju ar mērķi nodrošināt munīciju aptuveni divu miljardu eiro vērtībā, lai Ukraina varētu turpināt sevi aizstāvēt. Es ceru, ka ministri iesaistīsies pēdējās diskusijās un vienosies par šo ļoti svarīgo lēmumu. Citādi mums būs grūti turpināt piegādāt ieročus Ukrainai."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti