ASV Kongresā maz cerību līdz gada beigām vienoties par atbalstu Ukrainai

ASV Aizsardzības departaments informējis Kongresa atbildīgās komitejas, ka jau 30. decembrī beigsies līdzekļi, kas ir paredzēti palīdzības sniegšanai Ukrainai. Tuvākajos mēnešos ukraiņiem būs arvien grūtāk cīnīties, jo izsīkst rietumvalstu sniegtais militārais atbalsts, bet pagaidām nav apstiprināta papildu palīdzība.

Pentagona finanšu inspektors Maikls Makkords vēstulē likumdevējiem norādīja, ka departaments pašlaik izlieto pēdējos nedaudz vairāk kā vienu miljardu dolāru, lai iegādātos jaunu bruņojumu un aprīkojumu, ar ko aizstāt no ASV armijas noliktavām izņemtos un uz Ukrainu nosūtītos ieročus.

Savukārt Baltā nama Nacionālās drošības padomes sekretārs Džons Kērbijs paziņoja, ka līdz šī gada beigām ASV varēs izziņot vēl tikai vienu militārās palīdzības paketi Ukrainai, ja Kongress neapstiprinās papildu finansējumu.

Baidens mēģina izdarīt spiedienu uz Kongresu

Pentagona un Baltā nama paziņojumu mērķis ir izdarīt spiedienu uz Kongresu, kas kavējas atbalstīt ASV prezidenta Džo Baidena iesniegto likumprojektu par vairāk nekā 60 miljardu dolāru atvēlēšanu atbalstam Ukrainai.

Likumprojekta pieņemšanu bloķē Republikāņu partijas politiķi, kuri pieprasa, lai apmaiņā pret viņu atbalstu papildu palīdzībai Ukrainai Baidens piekristu robežas ar Meksiku stiprināšanai un stingrākiem imigrācijas ierobežojumiem.

Starp republikāņun un demokrātu kongresmeņiem notiek intensīvas sarunas, lai vienotos par ASV dienvidu robežas aizsardzības stiprināšanu, taču pašlaik nekas neliecina, ka kompromisu varētu panākt vēl šajā gadā.

Arī viens no ietekmīgākajiem republikāņu kongresmeņiem Lindsijs Greiems šonedēļ paziņoja, ka, visticamāk, par robežas stiprināšanu un papildu palīdzību Ukrainai likumdevēji vienosies 2024. gada sākumā.

Iestrēgusi arī turpmākā ES palīdzība Ukrainai

Arī Eiropas Savienība (ES) pagaidām nav vienojusies par papildu palīdzības piešķiršanu Ukrainai 50 miljardu eiro apmērā.

Pagājušajā nedēļā notikušajā Eiropas Savienības dalībvalstu vadītāju sanāksmē Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns izmantoja savas veto tiesības, lai bloķētu Eiropas Savienības daudzgadu budžeta pieņemšanu. Palīdzība Ukrainai ir iekļauta šajā budžetā.

Eiropas Savienības Padomes prezidents Šarls Mišels pirmdien paziņoja, ka ES dalībvalstu līderi 1. februārī Briselē sapulcēsies ārkārtas samitā, lai mēģinātu vienoties gan par atbalstu ES budžetam, gan par ilgtermiņa palīdzību Ukrainai.

Kamēr politiķi ASV un Eiropā kavējas ar papildu atbalsta piešķiršanu Ukrainai, tikmēr ukraiņi turpina aizstāvēties ar līdz šim piegādāto bruņojumu no Rietumiem.

Taču tas strauji izsīkst un viens no Ukrainas armijas komandieriem paziņoja, ka valsts aizstāvji frontē ir spiesti taupīt artilērijas lādiņus un munīciju, tāpēc ir ierobežotas viņu spējas īstenot plānotās operācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti