Krievijā sākta jauna tiesas prāva pret opozīcijas līderi Navaļniju

Krievijas tiesa sākusi kārtējo tiesas prāvu pret ieslodzīto Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju.

Tiesas process aiz slēgtām durvīm norisināsies Vladimiras apgabala sestajā kolonijā, kur Navaļnijs izcieš deviņu gadu cietumsodu.

Sēdes sākumā prokurore pamatoja savu lūgumu izskatīt lietu slēgtā sēdē ar nepieciešamību nodrošināt lietas dalībnieku drošību. Navaļnija aizstāvji pret to iebilda.

Opozicionārs sacījis, ka jaunās apsūdzības ekstrēmismā viņam varētu nozīmēt palikšanu cietumā vēl uz 30 gadiem, un noraidījis tās kā absurdas.

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

"Esmu pavadījis cietumā divarpus gadus, un nav bijis ne dienas, kad man neatgādinātu, ka es esmu tāds pats ieslodzītājs kā visi citi. Bet jūs rakstāt, ka es esmu ārkārtas gadījums. Līdz ar to es nevaru saprast vai es esmu tāds pats kā visi, vai tomēr ārkārtas gadījums," sacīja Navaļnijs.

Navaļnijam, iespējams, tiks nozīmēta arī atsevišķa kara tiesa par apsūdzībām terorismā – šajā lietā viņam var piespriest mūža ieslodzījumu.

KONTEKSTS:

Kremļa opozicionāru Navaļniju aizturēja 2021. gada janvārī Maskavas lidostā brīdi pēc tam, kad viņš bija atgriezies no Vācijas, kur ārstējās pēc saindēšanas ar "Novičok". Krievijas tiesa nolēma, ka 2014. gadā Navaļnijam piespriestais nosacītais cietumsods jānomaina ar reālu brīvības atņemšanu. Viņu bija plānots paturēt ieslodzījumā līdz 2023. gada vidum

Taču Krievijā labošanas darbu kolonijā 2022. gada sākumā sākās jauna tiesas prāva pret Navaļniju par "krāpšanos un necieņas izrādīšanu pret tiesu". Par to viņam 2022. gada 22. martā tika piespriests deviņu gadu cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti