Krievijā pēc izplatītāju ultimāta pārtrauc Holivudas filmu nelegālu izrādīšanu

Krievijas lielās kinoteātru ķēdes pārtraukušas Holivudas studiju filmu nelegālus seansus pēc filmu legālo izplatītāju draudiem pārtraukt sadarbību ar šiem kinoteātriem, pavēstīja medijs RBK.

Lielo ķēžu kinoteātros vairs nenotiek tā dēvētā pirmsseansu apkalpošana, kad biļetes formāli tika pārdotas uz īsfilmām, bet kopā ar tām tika izrādītas no Krievijas kinotirgus aizgājušo Holivudas studiju lentes.

Tā filma "Dune: Part Two" ("Kāpa. Otrā daļa"), kas pirms mēneša tika izrādīta vairākos desmitos Maskavas un Sanktpēterburgas kinoteātru, ceturtdien bija pieteikta tikai vienā ārpusķēžu kinoteātrī.

Aprīļa sākumā Krievijas Kinoteātru īpašnieku asociācija nāca klajā ar aicinājumu kinoteātriem atbalstīt Krievijas kino un pilnībā atteikties no "pirmsseansu apkalpošanas" no 18. aprīļa līdz 12. maijam.

Savukārt vairāki filmu izplatīšanas uzņēmumi, arī "Atmosfera kino", nosūtīja kinoteātru ķēdēm vēstuli, kurā "piedāvāja" šajā laika posmā neizrādīt Holivudas filmas pēc "pirmsseansu apkalpošanas" shēmas. Atteikuma gadījumā izplatītāji draudēja, ka liegs šiem kinoteātriem izrādīt to legāli izplatītās filmas.

"Šāds ultimāts – atstāt ķēdes bez legāla satura – izklausās nopietni," RBK atzina aģentūras "TelecomDaily" vadītājs Deniss Kuskovs.

Pēc minētā termiņa beigām 12. maijā tā kļūs par vispārēju praksi, bet "ēnu" kinonomas apjoms saruks līdz minimumam, viņš pieļāva.

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā lielākās Holivudas kompānijas paziņoja, ka aiziet no Krievijas tirgus. Līdz ar to vairumu lielbudžeta filmu Krievijā legāli demonstrēt nedrīkst.

Tiesa, Holivudas filmas līdz šim Krievijā tomēr bija skatāmas minētās "pirmsseansu apkalpošanas" shēmas ietvaros.

Tā filmas "Kāpa. Otrā daļa" kases ieņēmumi Krievijā nedēļas laikā sasniedza 110 miljonus rubļu (orientējoši 1,1 miljonu eiro), liecina RBK aplēses.

Tiesa, nebūs tā, ka Krievijas kinoskatītāji turpmāk būs pilnīgā Rietumu kino badā.

Jau minētais uzņēmums "Atmosfera kino" šobrīd cita starpā Krievijas kinoteātros aicina skatīties tādas filmas kā "Civil War" ("Pilsoņu karš") un "Knox Goes Away" ("Killers. Pēdējā misija").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti