Ukrainas žurnālists Gordons: Putina režīms ir Padomju Savienības atrauga

Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīms ir Padomju Savienības atrauga, kas nevar ilgstoši turpināties. Rietumu civilizāciju uzdevums ir sniegt Ukrainai visu nepieciešamo bruņojumu, kas ļaus tai uzvarēt, pretējā gadījumā krievu tanki var iebraukt tālāk Eiropā. Tā intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" izteicās viens no zināmākajiem Ukrainas žurnālistiem, kuru labi pazīst arī citviet pasaulē, Dmitrijs Gordons.

Piedāvājam fragmentus no intervijas, kurā Gordons komentēja arī Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija nāvi ieslodzījumā. Raidījumā "Krustpunktā" klausieties pilnu interviju:

 

Dmitrijs Gordons: Totalitārajā režīmā notiek tīrīšana. Pat ja viņu nenogalināja ar indi, sitieniem vai elektrību, pat ja viņu nenogalināja tīšām, viņu nobendēja cietumā briesmīgos apstākļos, kur karceros ir -20 vai -30 grādi un nepārtraukta izolēšana. Padomju Savienībā nogalināja sev nevēlamos, un Krievija šo stafeti ir pārņēmusi. Anna Poļitkovska, Aleksandrs Ļitviņenko, Boriss Ņemcovs, tagad Aleksejs Navaļnijs. Viņi ar to nodarbojas profesionāli. Mēs varētu saukt un saukt. Navaļnijs bija pēdējā spēcīgas opozīcijas cerība, citi ir izspiesti un darbojas vai nu ārzemēs, vai lokālāk."

Aidis Tomsons: Runājot par Krieviju, ko jau daudz pieminējām. Šķiet, tā ir spējusi piemēroties un karu plāno labāk nekā iepriekš. Vai tas nebiedē?

Jā, Krievija tagad karo labāk, jo izdarīja secinājumus pēc neveiksmēm šī kara pirmajās dienās, kad bija jābēg prom no Harkivas apgabala. Taču apskatīsim medaļas abas puses. Šai valstij ar 140 miljoniem iedzīvotāju ir potenciāls totalitārs režīms. No otras puses, tā nav tehnoloģiska valsts. Tur ražotie ieroči ir pilnveidoti padomju laika ieroči. Viņi paši neko nevar attīstīt, paši neražo datorus, telefonus vai automašīnas. Tā ir impotenta un netehnoloģiska valsts. Viņi iepriekš izmantoja iespējas Turcijā un Apvienotajos Arābu Emirātos, kas tagad vairs negrib sadarboties ar Krievijas bankām un personām.

Krievija apgalvo, ka tās ekonomika attīstās, bet savu iekšzemes kopproduktu tā silda ar kara rūpniecību trijās maiņās, bet tā nav normāla, attīstīta ekonomika. Ņemot vērā uzkrātos līdzekļus, Krievija tādā garā var izvilkt vēl apmēram divus gadus. Bet, ja Rietumi darbosies izlēmīgāk, tie jau šogad var atrisināt karu Ukrainā. Es atkārtoju, ka risinājums ir iedot Ukrainai visu tai nepieciešamo apbruņojumu. Mums nevajag karavīrus, bet lādiņus, F-16 lidmašīnas un tālās darbības raķetes. Trīs pozīcijas.

Kā jums šķiet, kā šis karš tālāk attīstīsies?

Esmu optimists un ticu labā uzvarai. Zinu, ka ļaunums nevar ilgtermiņā uzvarēt labo. Es zinu, ka pagātne nevar uzvarēt nākotni. Putina briesmīgā fašistiskā Krievija ir vecā nokalpojusī Padomju Savienība ar to trulo aparātu un necilvēcīgumu. Es to nicinu arī par genocīdu pret tās iedzīvotājiem.

Tā ir Padomju Savienības atrauga, kas nevar ilgstoši turpināties.

Bet es gribu, lai Rietumu civilizācija saprastu – ja tā nepalīdzēs gaismai uzvarēt tumsu, tā pati riskē iekrist tumsā, jo ar panākumiem apreibināti krievi var doties tālāk Eiropas virzienā.

Ja Ukraina, nedod Dievs, zaudēs, jūs krievu tankus varat ieraudzīt pie sevis.

Intervija krievu valodā (bez tulkojuma):

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti