Krievijas okupētajā Luhanskā aizliedz skolās izmantot mācību materiālus ukraiņu valodā

Varas iestādes Krievijas okupētajos reģionos Luhanskas apgabalā ir izdevušas "valdības" rīkojumu, kas aizliedz skolās izmantot visas ukraiņu valodas grāmatas un mācību materiālus, kā arī uzdots visus šādus materiālus izņemt no skolu bibliotēkām. 

Visu apgabala skolu, universitāšu un citu izglītības iestāžu vadītājiem un direktoriem norādīts, ka ukraiņu valodas materiālu izņemšana ir obligāta. 

Informācija kopā ar attēlu, kurā redzams attiecīgais rīkojums, strauji izplatījusies saziņas kanālā "Telegram", kur to 18. janvārī ievietojis kāds ukraiņu karavīrs ar segvārdu "Skhidnij".

"Mūsu pastāvīgie avoti tā dēvētajā Luhanskas Tautas Republikas (LTR) Izglītības un zinātnes ministrijā dalījās ar vēl vienu dokumentu. Šoreiz ministrija vēršas pie okupētās Luhanskas apgabala profesionālo izglītības iestāžu vadītājiem ar prasību izņemt no to bibliotēku krājumiem jebkādu literatūru ukraiņu valodā, kā arī atgādina par aizliegumu izmantot jebkādu literatūru ukraiņu valodā," teikts ziņojumā.

Kā sacīja Krievijas izglītības ministrs Sergejs Kravcovs, Kremļa mērķis ir tuvāko divu gadu laikā pilnībā integrēt "jaunos reģionus", piemēram, Luhansku, Krievijas nacionālajā izglītības sistēmā.

Jau iepriekš ziņots, ka uz okupēto Luhanskas apgabala teritoriju jau pērnā gada beigās tika nogādāti krievu valodas skolotāji no Tjumeņas apgabala Krievijā.

Mācībspēks tur ieradies "personāla trūkuma dēļ", aizvadītā gada novembra beigās vēstīja Nacionālais pretošanās centrs, kā arī okupācijas varas mediji.

"Okupanti ir ieveduši jaunus viesstrādniekus no Tjumeņas uz Sorokinas (Luhanskas apgabala) skolām. Runa ir tieši par krievu valodas un literatūras skolotājiem, kas ieradušies reģionā rusifikācijas nolūkā," rakstīja Nacionālais pretošanās centrs.

Tāpat tika uzsvērts, ka okupētajā teritorijā krieviem trūkst "skolotāju" tieši krievu valodā un vēsturē, jo šie tiek uzskatīti par svarīgākajiem mācību priekšmetiem.

Pērnā gada septembrī Krievijas un tās okupēto Ukrainas apgabalu skolās nonāca aptuveni 650 000 ekspemplāru jaunai vēstures mācību grāmatai 11. klases skolēniem. Tajās pilnībā pārrakstīti vēstures notikumi gandrīz sešdesmit gadu garumā un iekļauta jauna nodaļa, kurā tiek attaisnota Krimas aneksija un Krievijas izraisītais karš Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti